PL: Pierwszy set, punkt i zwycięstwo Kielc

Dafi Społem czekało do 4 kolejki PlusLigi aby wygrać pierwszego seta w tym sezonie, ale co ważniejsze, idąc za ciosem wygrali też pierwszy mecz, a tym samym punkty do ligowej tabeli.

Kielczanie w 4 kolejce podejmowali przed własną publicznością Czarnych Radom. Co prawda to goście występowali w roli faworytów, ale od pierwszych piłek ekipa trenera Serafina pokazywała, że łatwo punktów nie odda.

Radom przegrywając 1:2 w meczu, dobrze rozpoczął czwartego seta, jednak utrzymanie kilkupunktowej przewagi, popełniając błędy własne, okazało się niemożliwe. Przebieg tej partii był nerwowy, a w końcówce granej na przewagi rozstrzygały się losy meczu. W ataku Dafi Społem impuls do walki dał Wachnik, który pewnie kończył kolejne akcje. Ostatecznie jednak seta zwyciężyli radomianie, po błędzie ataku gospodarzy, przez co o podziale punktów meczowych decydował tie-break.

Kielczanie w ostatniej partii od początku mieli inicjatywę po swojej stronie. Cerrad Czarni co prawda nie poddali się bez walki, jednak skuteczne akcje przeplatali nerwowymi zagraniami. Ostatni punkt w meczu padł na konto Dafi po autowym ataku Fornala. Takim sposobem drużyna Wojciecha Serafina odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze oraz zapisała na swoje konto cenne dwa punkty w tabeli. Dryżyna Roberta Prygla wywiozła do Radomia jedno oczko.

MVP: Jakub Wachnik

Dafi Społem Kielce – Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 27:29, 15:11)

Dafi Społem: Stępień (3), Wachnik (25), Nalobin (10), Pawliński (5), Łapszyński (13), Morozau (15), Czunkiewicz (libero) oraz Superlak, Szymański, Biniek (libero)

Cerrad Czarni: Tieriomienko (13), Żaliński (10), Filip (21), Droszyński (3), Huber (6), Fornal (19), Watten (libero) oraz Ziobrowski, Kwasowski (3), Vincić, Ostrowski (3), Wasilewski (libero)