PL: Porażka GieKSy w Spodku

Katowicki GKS po zwycięstwie w Radomiu, podejmował u siebie, a dokładniej w Spodku drużynę trenera Bednaruka, Łuczniczkę Bydgoszcz.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy. Mimo, że gra była zacięta, inicjatywę i nieznaczne prowadzenie GieKSa utrzymywała do połowy seta. Podopieczni trenera Gruszki popełnili sporo błędów własnych, głównie w polu zagrywki. Bydgoszcz w końcowej fazie seta wyszła na prowadzenie. Atak po antence Witczaka oraz długa akcja zakończona przez Gryca, skończyły partię zwycięstwem gości.

Drugi set to walka od początku o każdy punkt. Bydgoszczanie przez praktycznie całą partię mieli jednopunktowe prowadzenie. W końcówce atak Ananiewa dał piłkę setową Bydgoszczy, zaś blok na Witczaku skończył partię.

Trzeci set, po dziesięciu minutach przerwy, również był punktowo wyrównany. Lepiej rozpoczęli miejscowi, po czym chwilowo górą była Bydgoszcz. As Quirogi ponownie dał przewagę GieKSie. Tym razem utrzymali ją do końca. Seta zakończył atakiem Quiroga, przedłużając spotkanie.

Katowice słabiej radzili sobie z grą na siatce w kolejnym secie, co dało gościom przewagę kilku punktów – 9:12. Bydgoszczanie pokazali sprytną siatkówkę, zmierzając powoli do zwycięstwa. Trener Gruszka wprowadzał zmiany, a w konsekwencji drużyna odrabiała straty, a partia kończyła się na przewagi. Nie udało się jednak “uratować” seta, więc tym samym Łuczniczka wygrała mecz 3:1.

GKS KATOWICE – ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 27:29)

Katowice: Komenda, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Kohut, Quiroga, Stańczak (l) oraz Fijałek, Witczak, Stelmach, Sobański, Kalembka

Bydgoszcz: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Gryc, Szalacha, Batagim, Kowalski (l) oraz Rohnka, Filipiak