PL: Resovia zdobyła Bydgoszcz

Bydgoszczanie rozegrali ostatni pojedynek w rundzie zasadniczej we własnej hali. Przeciwnikiem była Asseco Resovia Rzeszów. Chemik nie zrewanżował się rywalom za porażkę na Podpromiu. Podopieczni Jakuba Bednaruka zdołali wygrać tylko w drugiej partii.

Spotkanie w Bydgoszczy rozpoczęło się od wyrównanej walki, było tak do stanu 9:9, kiedy to w polu serwisowym stanął Buszek. Od tego momentu Resovia odskoczyła z wynikiem, pewnie wygrywając seta.

Bardziej zacięty był drugi set, w którym niewielką przewagę miała Bydgoszcz. Dobre zagrania blokiem, do tego skuteczny Kovacević kończył najważniejsze piłki. Ostatecznie walkę wygrała Bydgoszcz, atakiem skończył seta Lipiński, wyrównując stan meczu na 1:1.

Kolejne dwa sety, to już dominacja gości. Z dobrej strony pokazywał się Schulz, trudne piłki kończył Buszek, a do tego funkcjonał blok oraz zagrywka. Co prawda w ekipie Chemika sygnały by walczyć do końca wysyłał Filipiak oraz Lipiński, jednak nie byli w stanie zagrać bezbłędnie jako team. Rzeszowianie szybko zdominowali boiskowe poczynania, wygrywając kolejno do 16 i 15, a cały mecz za 3 punkty. Dla Resovii każde zwycięstwo może okazać się tym arcyważnym w kontekście play off.

MVP: Damian Schulz

Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (20:25, 25:22, 16:25, 15:25)

Chemik: Lipiński, Vinhedo, Kovacević, Marozau, Filipiak, Szalacha, Kowalski (libero) oraz Gryc, Siwicki, Lesiuk, Witek, Karakuła
Resovi: Shoji, Lemański, Jarosz, Buszek, Mika, Smith, Perry (libero) oraz Schulz