PL: Skra bez punktów w Zawierciu

Zawiercianie w meczu 22 kolejki pokonali we własnej hali faworyzowaną Skrę. Aluron zdobywając trzy punkty pozostaje w walce o play off, zaś bełchatowianie spadli w tabeli…

Mecz asem otworzył Malinowski. Walka, efektowne bloki, ataki oraz wynik oscylujący wokół remisu. Skuteczne ataki Pencheva, dały zawiercianom niewielkie prowadzenie – 16:14. Miejscowi dowieźli nadwyżkę do końca, by wtedy Malinowski rozgrywający dobre zawody, dołożył dwie punktowe zagrywki, kończąc partię na korzyść Aluronu.

Drugi set obnażył błędy gospodarzy, a do tego punkt zagrywką Katicia, blok Kłosa i Skra miała sporą przewagę – 7:12. Mimo dobrych ataków i wyrównanej gry na siatce, Skra utrzymywała przewagę. Dobrze funkcjonowały bełchatowscy środkowi. Ostatni punkt dał gościom Wlazły atakiem, doprowadzając do remisu.

Kolejna partia i ponownie wyrównana walka na początku seta. Dopiero ciosy Malinowskiego i Walińskiego dały przewagę Aluronowi – 14:11. Blok i atak Kochanowskiego zniwelowały straty do jednego oczka. Błędy gości w ataku oraz niemoc na ciosy rywali ponownie dały zaliczkę zawiercianom. W końcówce skutecznie zakończył dwie piłki Czarnowski na środku siatki, dając zwycięstwo Virtu.

Czwarta partia to siatkarski nokaut i to Zawiercie było egzekutorem. Skra w tym secie nie była w stanie zagrozić rywalom. Bardzo dobra gra w ataku na skrzydłach, skuteczne i widoczne środki, dobre bloki, a to wszystko dało pewną wygraną Aluronowi. Zawiercie pokonując Skrę dopisało do ciasnej tabeli cenne trzy oczka, zaś Skra odnotowała trzecią porażkę z rzędu i spadła na czwarte miejsce.

MVP: Marcin Waliński

Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)

Zawiercie: Waliński, Lipiński, Malinowski, Gawryszewski, Penchev, Czarnowski, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Kania, Bociek, Ferens
Bełchatów: Kłos, Kochanowski, Katić, Łomacz, Orczyk, Petković, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Ebadipoure, Milczarek