PL: Trefl rywalem Skry w półfinale

W drugim ćwierćfinale Trefl Gdańsk podejmował Jastrzębski Węgiel. Po zwycięstwie i to dość pewnym gdańszczan w Jastrzębiu, większość obserwatorów siatkówki twierdziło, że w Gdańsku mecz będzie formalnością. Jak się okazało, jastrzębianie się nie poddali, walcząc do końca, pokonali gospodarzy – chociaż wyjątkowo mecze odbywały się w gdyńskiej hali, a nie Ergo Arenie, w której na co dzień trenują siatkarze Trefla – w drugim meczu, przez co o awansie decydował trzeci mecz.

Trefl dobrze rozpoczął mecz, pewnie pokazując rywalom, że nie odpuści do końca. Dobre ataki i gra na bloku dała gospodarzom pewnie zwycięstwo w secie otwarcia. Od drugiego seta inicjatywę na boisku przejął Jastrzębski. Goście od początku wychodzili na prowadzenie, którego “pilnowali” do końca poszczególnych setów. Dobre zawody rozgrywał Muzaj, w ataku wtórował mu Oliva, a i De Rocco robił swoje. Goście w czwartym secie prowadzili już 20:16, jednak dobra gra Nowakowskiego odwróciła losy partii. Ostatecznie o awansie decydował tie-break, a dokładnie gra na przewagi w piątym secie. Autowy atak Muzaja zakończył spotkanie na korzyść gospodarzy.

W półfinale na Trefla Gdańsk czeka już PGE Skra Bełchatów.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:17, 21:25, 18:25, 26:24, 16:14)

stan rywalizacji play off: 2:1 Trefla