PL: Trzy sety Skry

Bełchatów u siebie podejmował Lotos Trefl w ramach 6 kolejki PlusLigi. Skra mecz rozpoczęła od dobrych zagrywek, co rozbiło grę rywali. Wypracowaną przewagę miejscowi bez zagrożenia wywieźli do końca partii, swobodnie grając na siatce.

Druga partia również rozpoczęła się od prowadzenia Skry. Tym razem seria dobrych zagrywek Schulza skutkowała wyrównaniem wyniku – 8:8. Dalsza część seta była wyrównana i zacięta. Kiedy wydawało się, że Trefl ma wystarczające prowadzenie w końcówce (20:24), Skra za sprawą dobrych zmian, zagrywki Uriarte oraz ataków, doprowadziła do gry na przewagi. Ostatecznie gospodarze postawili kropkę nad “i”, a dokładnie zrobił to Winiarski serwując asa. Skra prowadziła już 2:0 w meczu.

Trzeci set był kontynuacją dobrej gry miejscowych, którzy szybko odskoczyli z wynikiem i do końca dominowali na parkiecie. Skra zakończyła spotkanie zwycięstwem 3:0, podpisując na swoje konto trzy oczka.

MVP: Michał Winiarski

PGE Skra Bełchatów – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:18, 30:28, 25:16)

Skra: Wlazły, Winiarski, Lisinac, Uriarte, Kłos, Penchev, Milczarek (l) oraz Bednorz, Kurek

Trefl: Masny, Pashytskyy, Gawryszewski, Schulz, Pietruczuk, Mika, Gacek (l) oraz Stępień, Romać