PL: Trzy sety w Jastrzębiu

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Atak Olivy z drugiej piłki zapoczątkował serię punktów dla miejscowych – 13:11, 16:11. Dobra gra w obronie Fornala pozwoliła gościom na wyprowadzanie kontrataków, co dało stan 17:16, 18:18. W ważnym momencie Muzaj zaserwował asa, a jego kontra zakończyła seta – 25:23.

Drugą partię od przewagi rozpoczęli Czarni, po asie Kędzierskiego było 7:9. Jastrzębski natychmiast wyrównał wynik, po czym zaczął wypracowywać przewagę – 11:9, 17:12. Miejscowi mieli chwilowy problem z kończącym atakiem, co pozwoliło Czarnym zniwelować straty do 22:20. Muzaj serwując dwa asy przesadził o losach seta.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła gospodarzy z rytmu. Trzeciego seta zaczęli od prowadzenia 3:0, a po dwóch asach Olivy było już 9:4. Radomianie popełniali proste błędy własne, co nie wpływało dobrze na ich dalszą grę. Jastrzębski utrzymując zdecydowaną przewagę, pewnie zmierzał do zwycięstwa w meczu.

MVP: Maciej Muzaj

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)

Jastrzębski: Muzaj, Kosok, Boruch, De Rocco, Kampa, Salvador, Popiwczak (l) oraz Bachmatiuk, Schwarz, Strzeżek, Ernastowicz, Gil
Czarni: Żaliński, Kędzierski, Ziobrowski, Kohut, Smith, Fornal, Dustin (l) oraz Bołądź, Urbanowicz, Ostrowski, Gonciarz,