PL: W Katowicach górą Czarni

Katowicka GieKSa w 13 kolejce podejmowała u siebie Cerrad Czarnych Radom. Trzynastka okazała się pechowa dla dobrze spisującego się beniaminka ligi. Drużyna Gruszki dobrze weszła w mecz, prowadząc kilkoma oczkami przez większość partii. W końcówce nieco “przycięli” się gospodarze w ataku, co pozwoliło gościom doprowadzić do remisu, a następnie zwyciężyć seta. Druga partia zdecydowanie należała do Radomia, który bardzo dobrze ustawiał grę blokiem. Drużyny na Dziesięciominutową przerwę zeszli przy stanie 0:2 w meczu. Trzecia odsłona była zacięta, a w końcowej fazie przewagę miał GKS. Dobre decyzje trenera Prygla skutkowały remisem w końcówce i zaciętą grą na przewagi. Ostatecznie Radom zwyciężył w Katowicach 3:0, zdobywając cenne trzy oczka.

MVP: Michał Kędzierski

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 19:25, 27:29)
GKS: Krulicki (7), Butryn (8), Falaschi, Kapelus (12), Kalembka (6), Sobański (7), Stańczak (libero) oraz Błoński, Pietraszko, Fijałek (1),  Van Walle (12)
Czarni: Bołądź (14), Żaliński (12), Kędzierski (5), Kohut (10), Smith (9), Fornal (6), Watten (libero) oraz Ostrowski, Wiese (3)