PL: Warta wygrywa i do play off wejdzie z 4 miejsca

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej zawiercianie podejmowali u siebie beniaminka i cel był jasny, wygrać dwa sety, by umocnić się na czwartej pozycji przed play off. LUK obecnie zajmuje 11 miejsce w tabeli, z szansami na 10 pozycję.

Aluron jako faworyt do spotkania podszedł bardzo zmotywowany i w najmocniejszym składzie, od początku narzucając rywalom swój styl gry. Dobra postawa Konarskiego w ataku pozwoliła odskoczyć z wynikiem, który później był już tylko “pilnowany”. Aluron trzymał poziom na skrzydłach, gdzie dobrze radzili sobie Konarski i Conte. Lublin miał swoje dobre momenty, potrafił punktować w polu zagrywki, odrabiając momentami straty. Jednak w ogólnym rozrachunku partia padła łupem miejscowych.

Drugi set był zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy nie dali dojść do głosu gościom. LUK dopuszczał się również prostych błędów, podcinając sobie skrzydła w złapaniu rytmu gry. Goście grali również bez bloku, co może świadczyć o wysokiej skuteczności ataku Warty. Tavares dysponował w ataku wszystkie strefy, a Conte ciosem po skosie dał pewną wygraną swojej ekipie.

Lublinianie mocno weszli w kolejnego seta, również dlatego, że trener Kolaković mając już pewne 4 miejsce w tabeli postanowił wprowadzić zmiany w składzie. Po stronie Lublina pojawiła się gra blokiem, do tego dobre zagrywki, a w konsekwencji przewaga kilku oczek. Po stronie gości grę w ataku trzymał Filipiak, któremu wtórował Stajer na środku grając bardzo skutecznie. Przy stanie 10:15 kontuzji podkręcenia stawu skokowego doznał Depowski, przez co Conte musiał powrócić na plac gry. Goście nie pozwolili sobie odebrać przewagi, przedłużając rywalizację w Zawierciu.

W czwartego seta miejscowi weszli już bez tremy i z pewnością we własne możliwości. Dobrze zagrał Orczyk w ataku, a lublinianom mimo, że ambicji i walki nie zabrakło, nie byli w stanie powstrzymać rywali w drodze do zwycięstwa za trzy punkty. Należy pochwalić obronną grę podopiecznych trenera Daszkiewicza, jednak nie przekładała się ona na skuteczność kontrataku. Mecz zakończył Wachnik zagrywką w siatkę.

MVP: Facundo Conte

Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:21)

Aluron: Konarski, Zniszczoł Niemiec, Tavares, Conte, Kovacevic, Żurek (L) oraz Malinowski, Szalacha, Depowski, Orczyk, Rajsner, Makoś (L)
LUK: Nowakowski, Wachnik, Filiiak, Pająk, Stajer, Włodarczyk, Watten (L) oraz Jóźwik, Gregorowicz (L), Romać, Gniecki