PL: Wyniki 28 kolejki

28 kolejka PlusLigi od początku obfituje w emocje i to nie tylko w meczach “na szczycie”…

W Szczecinie odbył się ważny mecz z dołu tabeli. Miejscowy Espadon podejmował gości z Bielska. Bielszczanie prowadząc już 2:0, nie utrzymali poziomu gry i po długiej przerwie lepszy okazał się BBTS. Tie-break do łatwych nie należał. Zacięta gra, dużo emocji i ostateczny wynik 18:20. Tym samym BBTS wywiózł ze Szczecina dwa oczka, zaś miejscowi dopisali punkt do ligowej tabeli.

MVP: Kamil Kwasowski

Espadon Szczecin – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 23:25, 25:16, 25:23, 18:20)

Espadon: Gałązka (12), Kluth (20), Wołosz (10), Zajder (4), Ruciak (20), Sladecek (1), Mihułka (libero) oraz Murek (libero), Miluszew, Kozłowski, Depowski
BBTS: Grzechnik (8), Siek (7), Janeczek (24), Bieńkowski (1), Vemić (7), Kwasowski (22), Koziura (libero) oraz Gaca, Storożyłow, Gryc, Bartos, Lipiński (8)

Wiele emcji i dobrej gry było w Radomiu. Relacja TUTAJ

MVP: Sergiej Kapelus

Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice 2:3 (24:26, 14:25, 25:18, 25:23, 22:24)

Czarni: Kędzierski (3), Żaliński (19), Kohut (15), Ziobrowski (5), Fornal, Smith (2), Watten (libero) oraz Bołądź (17), Urbanowicz (11), Gonciarz (1), Ostrowski (5), Filipowicz (libero)
GKS: Fijałek (3), Kapelus (20), Krulicki (12), Butryn (24), Sobański (9), Pietraszko (9), Stańczak (libero) oraz Falaschi, Kalembka (1), Stelmach (2), Mariański (libero), Van Walle (1)

Niespodzianka wydarzyła się w Warszawie, gdzie nieobliczalna Politechnika Warszawska pokonała po tie-breaku faworyta tego mecz, Jastrzębski Węgiel. Goście prowadzili już 2:1 i wydawało się, że są na dobrej drodze do zdobycia trzech oczek. Ostatecznie jednak w decydującym secie, to miejscowi kontrolowali grę, mając po swojej stronie przewagę punktową.

MVP: Michał Filip

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:21, 15:12)

PW: Kowalczyk (11), Zagumny (2), Wrona (9), Samica (8), Filip (22), Kwolek (1), Olenderek (libero) oraz Halaba (5), Łapszyński (5), Świrydowicz, Firlej (1), Gruszczyński (libero)
Jastrzębski: Kosok (9), Muzaj (20), Boruch (7), Derocco (11), Kampa (2), Oliva (24), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Schwarz (3), Bachmatiuk

Bez emocji i planowo przebiegał mecz w Bełchatowie, gdzie Skra w pełni kontrolując grę, pokonała gości spod Jasnej Góry 3:0.

MVP: Mariusz Wlazły

Skra Bełchatów – AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

Skra: Lisinac (5), Wlazły (17), Kurek (18), Kłos (7), Uriarte (2), Winiarski (2), Piechocki (libero) oraz Marcyniak (2), Janusz, Szalpuk (7)
AZS: T. Kowlaski (4), Moroz (4), Buniak (3), Szymura (8), Grebeniuk (13), Janus (2), A. Kowalski (libero) oraz Polański (1), Szlubowski, Buczek, Ociepka (libero)

Rzeszowianom także mecz zaczął się zgodnie z planem. Tym razem niekorzystnie zadziałała dziesięciominutowa przerwa, która nieco uśpiła gospodarzy, zaś poderwała do walki Effector. Kielczanie w czwartym secie ponownie jednak nie mieli nic do powiedzenia, co przełożyło się na wynik. Resovia zakończyła spotkanie zwycięstwem 3:1.

MVP: Jochen Schöps

Asseco Resovia Rzeszów – Effector Kielce 3:1 (25:17, 25:14, 20:25, 25:15)

Resovia: Lemański (11), Ivović (1), Rossard (17), Schöps (19), Drzyzga (2), Możdżonek (7), Masłowski (libero) oraz Jaeschke, Tichacek
Effector: Komenda (1), Wohlfahrstatter (5), Wachnik (9), Formela (3), Andrić (1), Maćkowiak (5), Biniek (libero) oraz Bućko (12), Antosik, Pawliński, Superlak (11), Sobczak (libero)

Cuprum pokonał zgodnie z planem Łuczniczkę Bydgoszcz za trzy punkty. Goście jednak nie oddali meczu “w szatni”, czego efektem był wygrany set. Lubin w odpowiednim momencie wrócił do gryi kontrolując dalszy przebieg gry, nie dał sobie odebrać wygranej w meczu.

MVP: Łukasz Kaczmarek

Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:19)

Cuprum: Kaczmarek (21), Pupart (16), Böhme (8), Taht (2), Gunia (8), Łomacz Rusek (libero) oraz Malinowski (1), Michalski, Gorzkiewicz, Koumentakis (12)
Łuczniczka: Nowakowski (10), Katić (9), Yudin (18), Filipiak (3), Szczurek (3), Sacharewicz (7), Czunkiewicz (libero) oraz Jurkiewicz, Gromadowski (18) Bobrowski