PlusLiga: Asseco Resovia lepsza w tie-breaku

I set

W hali było ponad 10 tysięcy kibiców, którzy stworzyli znakomitą atmosferę.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze.  Na pierwszej przerwie technicznej był wynik 8:7 dla LOTOSu. Dobrze serwował Wojciech Grzyb. Skutecznie atakowali Mika i Schwarz. Siatkarze LOTOSu dowieźli przewagę do końca seta i wygrali 25:19.

II set

Resovia zaczęła drugiego seta od błędów własnych. Na pierwszej przerwie technicznej był wynik 8:6 dla LOTOSu. Dobrze atakował Penchev. 14 : 13 dla LOTOSu, Bartosz Gawryszewski odbił piłkę nogą. Na drugiej przerwie LOTOS prowadził jednym punktem. Jednak Resovia zaczęła odrabiać straty. Znakomicie atakował Rafał Buszek (22:18). Set zakończył się wynikiem 25:19.

III set

Bardzo dobrze seta rozpoczął Rafał Buszek (6:2 dla Resovii). Goście zbudowali przewagę (11:6). Na drugą przerwę techniczną siatkarze Asseco schodzili przy wyniku 16:12. Set zakończył się wynikiem 25:21.

IV set

Czwarty set był bardzo wyrównany. Dobrze atakowali Schwarz i Troy (8:7 dla LOTOSu). Kibice na stojąco dopingowali drużyny. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze 25:23, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

V set

W ostatnim secie Resovia kontrolowała grę od samego początku. Na pierwszej pierwszej przerwie goście prowadzili 8:5. Mateusz Mika został zatrzymany przez potrójny blok (9:5). Końcówka spotkania była bardzo wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Set zakończył się wynikiem 15:13, a całe spotkanie 3:2 dla Asseco Resovii Rzeszów.

MVP: Rafał Buszek

Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 2:3
(25:19, 19:25, 21:25, 25:23, 13:15)

Trefl: Grzyb (6), Falaschi (1), Schwarz (13), Gawryszewski (13), Troy (21), Mika (14), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz, Czunkiewicz
Resovia: Nowakowski (11), Ivović (4), Schöps (20), Drzyzga (5), Penchev (9), Dryja (15), Ignaczak (libero) oraz Tichacek, Konarski (1), Buszek (20)