PlusLiga: AZS Politechnika nie pozostawiła złudzeń

W rewanżowym meczu o miejsca 5-12  AZS Politechnika Warszawska pewnie wygrała mecz w trzech setach pozostawiając nadzieje na awans. Awans, który wywalczyli pewnie wygrywając złoty set.

Wydawało się że dla zawodników Cerrada Czarno Radom rewanżowe spotkanie z warszawskim zespołem to postawienie kropki nad i o awans w walce o miejsca 5-12. Nic jednak bardziej mylnego bowiem do tego drugiego spotkania ekipa Jakuba Bednaruka podeszła z chłodną głową. Mimo łatwej przegranej w pierwszym meczu postawa zawodników ze stolicy pokazała że w siatkówce wszystko jest możliwe.

Od pierwszych minut meczu to warszawski zespół nałożył swój rytm gospodarzom, którzy mimo wielu starań nie zdołali odwrócić losów tego meczu. W sytuacji zwycięstwa AZS-u w ogólnym zestawieniu był remis w zwycięskich meczach stąd o awansie zadecydować musiał złoty set.

Cerrad Czarni Radom – AZS Politechnika Warszawska 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) “złoty set” 10:15

Cerrad Czarni Radom: Pliński, Żaliński, Westphal, Kampa, Ratajczak, Oivanen, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Grobelny, Gutkowski (libero), Ostrowski

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Świrydowicz, Filip, Śliwka, Szalpuk, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Depowski, Bieńkowski, Mikołajczak, Mordyl

MVP: Michał Filip