Plusliga : “Czarna” niedziela w Kielcach

W drugim niedzielnym meczu 1. kolejki Plusligi Cerrad Czarni Radom pewnie pokonali na wyjeździe Effector Kielce 3:0. MVP spotkania został wybrany Wojciech Żaliński. Przewaga radomian ani na chwilę nie podlegała dyskusji i zasłużenie wygrali oni swój pierwszy mecz w sezonie.

Do meczu inaugurującego plusligowe zmagania w Kielcach goście z Radomia przystępowali w roli faworyta, bowiem w przerwie między rozgrywkami dokonali spektakularnych transferów sprowadzając między innymi Lukasa Kampę czy Daniela Plińskiego.

Pierwszy set potwierdził opinie ekspertów, bowiem jedynie w początkowej fazie seta drużyna prowadzona przez Dariusza Daszkiewicza dotrzymywała kroku zdecydowanie silniejszym kadrowo Czarnym. Radomianie górowali nad swoimi przeciwnikami niemalże w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników podczas drugiej przerwy technicznej kiedy to podopieczni Roberta Prygla prowadzili 16:10. W miarę upływu kolejnych akcji Czarni powiększali swoją przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła aż 11 punktów.

Druga odsłona była niejako kontynuacją pierwszej, bowiem dzięki swojej dobrej grze radomianie równie szybko co w premierowej odsłonie odskoczyli rywalom na bezpieczny dystans obejmując czteropunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej – 8:4. Effector co prawda podjął walkę zmniejszając straty do dwóch punktów, jednak w kluczowych momentach to ponownie Czarni udowadniali swoją wyższość nad rywalem wygrywając pewnie również i tę partię tym razem 25:22 i od końcowego triumfu dzielił ich już tylko jeden set.

Trzecia partia była bez wątpienia najciekawszą ze wszystkich, które obejrzeli kibice w niedzielę w Hali Legionów. Mimo, iż początkowo była ona bliźniaczo podobna do dwóch poprzednich, gdzie Czarni dominowali przez całą partię, to od stanu 16:12 lekko uśpieni dużą przewagą goście popełnili kilka błędów własnych pozwalając zbliżyć się gospodarzom na jedno oczko. Wtedy jednak zareagował trener gości Robert Prygiel, który wziął czas dla swojej drużyny. Przerwa podziałała motywująco, a mecz zakończył atak z przechodzącej piłki.

MVP spotkania został wybrany przyjmujący Wojciech Żaliński.

Effector Kielce – Cerrad Czarni Radom 0:3 (16:25, 22:25, 21:25)

Effector : Jungiewicz, Maćkowiak, Staszewski, Pająk, Bieniek, R. Penczew, oraz Kaczmarek (L) Buchowski, Janusz.

Czarni : Bołądź, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Westphal, Kampa, oraz Kowalski (L), Kędzierski.

MVP : Wojciech Żaliński.