PlusLiga: Jastrzębski lepszy w dreszczowcu

W trzecim decydującym meczu pierwszej rundy Play-off Jastrzębski Węgiel pokonał Cuprum Lubin 3:2.

Po sobotniej wygranej Jastrzębski przystępował naładowany pozytywnymi emocjami. Przewagi gospodarzom dodawał fakt, że w drużynie gości z powodu kontuzji nie wystąpił ich lider, kapitan zespołu Łukasz Kadziewicz.

Brak lidera i kapitana był w pierwszym secie, aż nadto widoczny. Zespół rumuńskiego szkoleniowca Giorge Cretu za sprawą fatalnego początku kiedy to przegrywał 0:7 i 7:14 sam podciął sobie skrzydła i nie był w stanie nawiązać żadnej walki przegrywając zdecydowanie 12:25 i to Jastrzębski objął prowadzenie 1:0 w setach.

Cuprum świetnie zareagował jednak na lanie jakie otrzymał w pierwszym secie i druga odsłona tego arcyciekawego meczu była zupełnie inna. Przez długi okres utrzymywała się bardzo wyrównana walka, a o losach partii zadecydowała bardzo dobra końcówka lubinian, którzy pewnie wygrali ją 25:20 i wyrównali tym samym stan pojedynku na 1:1.

Trzeci set dobrze rozpoczęli jastrzębianie, którzy szybko wybudowali trzypunktową przewagę, której nie pozwolili sobie odebrać i w ten sposób ta odsłona padła ich łupem.

Czwarte starcie tego wieczora lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili, jednak w połowie seta inicjatywę przejęli goście i w skutek swojej dobrej oraz troszkę gorszej skuteczności w ataku wybudowali czteropunkty bufor, który pomógł im wygrać tę partię i w ten sposób o awansie do półfinału Plusligi decydował tiebreak.

Więcej sił psychicznych i fizycznych zachowali w niej gospodarze, którzy od momentu zmiany stron doskonale wykorzystywali słabości swoich oponentów i to ostatecznie oni wygrali ten set  15:11 i cały mecz 3:2. Za sprawą tego zwycięstwa to Jastrzębski Węgiel zmierzy się w półfinale z Resovią Rzeszów.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:2 (25:12, 20:25, 25:23, 20:25, 15:11)

Jastrzębski Węgiel : Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (L)

Cuprum Lubin : Borovnjak, Trommel, Michalski, Romać, Łomacz, Pashytsky, Rusek (L)

Stan rywalizacji – 2:1 dla Jastrzębskiego

Awans: Jastrzębski Węgiel