PlusLiga: Kolejny tie-break dla LOTOSU Trefla

Podopieczni trenera Anastasiego wygrali kolejne spotkanie w lidze. MVP spotkania wybrany został Murphy Troy

Spotkanie rozpoczyna się od długiej wymiany, na skrzydle zablokowany Schwarz – 0:1. Kolejna długa wymiana w tym mecz, ze skrzydła Troy – 1:1. Na skrzydle zatrzymany Filip – 3:1. Po skosie w aut Filip – 5:2. Po prostej Mateusz Mika – 6:2. Z drugiej linii Śliwka – 7:4. Ze skrzydła Troy i na pierwszej przerwie technicznej LOTOS Trefl prowadzi 8:4. Bartosz Gawryszewski blokuje Sacharewicza – 9:4. Szczęśliwie ze skrzydła kończy Śliwka, w obronie nie zdążył Gacek – 10:6. AZS skutecznie odrabia straty o czas prosi trener Anastasi – 10:9. Bez bloku w aut Filip – 14:11. Ze środka Wojtek Grzyb – 15:12. Na potrójnym bloku Troy, na drugiej przerwie technicznej LOTOS Trefl prowadzi 16:12. Depowski omija blok gdańszczan – 17:15. Długą wymianę ze środka kończy kapitan żółto-czarnych – 18:15. Seta punktowym atakiem kończy Troy – 25:17.

Od punktowej kiwki rozpoczyna Lipiński – 0:1. Śliwka obija ręce blokujących – 1:2. Blokowany Filip – 2:2.  Sędzia odgwizduje piłkę rzuconą po stronie Trefla – 4:5. Ze skrzydła Michał Filip – 4:6. Kiwa Lipiński, sędzia odgwizduje,  że piłka dotknęła już boiska, gdańszczanie proszą o challenge, który wykazuje, że nie było boiska – remis po 6. Blokowany Depowski – 7:6, Bednaruk prosi o challenge (sprawdzenie górnej taśmy), decyzja bez zmian.  Z pipe’a Schwarz – 8:7. Mateusz Mika nie przyjuje zagrywki Sacharewicza – 9:10. Nad blokiem w aut Schwartz – 9:11.  Lewego skrzydła Śliwka – 11:12. Skutecznie w ataku Michał Filip – 13:14.  Z lewego skrzydła Śliwka – 18:21. Skutecznym atakiem odpowiada Troy – 19:21. Najpierw przyjął a potem zaatakował Śliwka – 20:23. Gdańszczanie nie wyprowadzają skutecznej akcji, Politechnika ma pierwszą piłkę setową, czas dla Anastasiego – 20:24. Z lewego skrzydła Schwarz – 21:24. Atakiem ze środka kończy Lemański – 21:25.

LOTOS rozpoczyna od dwupunktowego prowadzenia – 3:1. W kontrze blokowany Schwarz – 4:3. Bez bloku w aut Troy – po 4. Przez blok przedziera się Filip – 4:5. Passę akademików przerywa Wojtek Grzyb – po 5. Po skosie Mika – po 6. Bez bloku w aut Michał Filip, na pierwszej przerwie technicznej prowadzą gospodarze – 8:6.  Kontuzji doznał Aleksander  Śliwka.  Długą wymianę kończy Wierzbowski – 12:8. Po bloku Schulz – 13:8. Na środku blokowany Wojtek Grzyb – 14:11. Filip zatrzymany przez potrójny blok gdańszczan – 15:11. Czerwoną kartkę otrzymał Jakub Bednaruk – 16:11.  Obija ręce blokujących Filip – 17:13. Przez blok przedziera się Schulz – 19:1, o czas prosi trener Bednaruk.  Po prostej Mika – 21:15. Z przesuniętej krótkiej punktuje Gawryszewski – 22:16. Po prostej Filip – 22:17. Na skrzydle zatrzymany „Wierzba” – 22:18. Dwa błędy akademików sprawiają, ze LOTOS Trefl ma piłkę setową – 24:18. W aut zagrywa Schulz – 24:19. Ostatni punkt w trzecim secie zdobywa Wierzbowski – 25:19.

Po skosie w aut Schulz – 0:2. Filip zatrzymuje Mateusza Mikę! O czas prosi trener Anastasi 0 0:4. Zatrzymany Damian Schulz- 0:5. Blokowany Troy i na pierwszej przerwie technicznej Politechnika prowadzi 0:8. Po przerwie skutecznie Mateusz Mika – 1:8. Dłuższą wymianę kończy Filip – 1:9. Blokowany Michał Filip – 3:9. Ze środka Lemański – 3:10. Blok-aut po ataku Troy’a – 4:12. Blokowany Depowski – 6:13. Przez siatkę nie przedziera się Filip – 7:13. Przez podwójny blok przedziera się Mika – 9:15. Na drugiej przerwie technicznej „Wilki Bednaruka” prowadzą 9:16. Ze skrzydła Troy – 11:18. Depowski nie przyjmuje zagrywki Mateusza  Miki – 13:18. Po bloku Radomski – 13:19. Długą wymianę kończy Troy – 14:19. O wideoweryfikację prosi trener Bednaruk, decyzja bez zmian.  Po bloku Filip -16:21. Tuż za blok kiwa Wierzbowski – 18:21. Ze środka Wojtek Grzyb – 19:22. Autowy atak Troy’a – 19:24. W siatkę zagrywa Falaschi, AZS wygrywa czwartą partię. Przed nami tie-break- 20:25.

Skutecznie Mateusz Mika – 1:0. Blok-aut po ataku Filipa – 2:1. Blokowany ika – po 2. Blok-aut po ataku Troy’a – 3:2. Politechnika zatrzymuje Wierzbowskiego – po 3. Potrójny blok gdańszczan na Filipie – 5:4. Z prawego skrzydła Troy – 6:4.  Walkę na siatce wygrywa Marco Falaschi – 9:8.  Przy jednopunktowy prowadzeniu AZS-u o czas prosi trener Anastasi – 9:10. Na skrzydle zatrzymany Radomski – po 10. W ataku myli się Filip – 11:10. Troy blokuje Filipa – 12:10. Bez bloku w aut Radomski, o challenge prosi Bednaruk, który wykazuje, że piłka dotknęła gdańskiego bloku – 12:11.  Z lewego skrzydła Troy – 13:11, czas dla AZS-u.  Ponownie skutecznie Troy – 14:11. Blokowany Wierzbowski – 14:12.  “Wierzba” nie przyjmuje zagrywki – 14:13 – czas dla żółto-czarnych.  Blokowany Troy – po 14, o challenge poprosił trener Anastasi, decyzja pozostaje bez zmian.  W kontrze Troy – 15:14.  Atakuje Filip, sędzia nie jest w stanie ocenić sytuacji, więc sędzia poprosił o challenge, który wykazuje, ze piłka nie zahaczyła o blok gdańszczan – 16:14.

MVP:Murphy Troy

Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek  (L) oraz: Wierzbowski,  Schulz,  Stępień, Ratajczak

AZS: Lipiński, Lemański, Filip, Śliwka, Depowski, Sacharewicz, Olenderek (L) oraz: Strzeżek, Mordyl, Radomski, Bieńkowski

LOTOS Trefl Gdańsk – AZS Politechnika Warszawska (25:17; 21:25; 25:19; 20:25; 16:14 )