PlusLiga: Kolejny triumf podopiecznych Anastasiego

LOTOS Trefl Gdańska ponownie zainkasował komplet punktów. Tym razem pewnie pokonując w ERGO Arena beniaminka PlusLigi MKS BANIMEX Będzin 3:0.

Z lewego skrzydła Mateusz Mika – 3:2. Na blok nabija Mika – 5:4. Po bloku Sarnecki – 6:5. Po prostej Mika – 7:5. Nieporozumienie po stronie MKS-u, na pierwszej przerwie LOTO S Trefl prowadzi 8:5. Ze środka melduje się Gawryszewski – 9:6. Na skrzydle zalokowany Hebda – 11:7. W kontrze po rękach blokujących atakuje Troy – 12:8. Bardzo długą akcję kończy Hebda – 12:10. Mika nie przyjmuje zagrywki  – 12:11. Czujnie na siatce będzinianie – 13:12.  W siatkę zagrywa Hebda – 14:12. Mateusz Mika w ataku, na drugiej przerwie technicznej LOTOS prowadzi 16:13. Po przerwie ze skrzydła punktuje Sarnecki – 16:14. Na lewym skrzydle zatrzymany Stolc – remis po 16. Ze środka Hunek – remis po 17. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Hunek – 17:18, czas dla Trefla.  W kontrze po skosie Bez bloku w aut atakuje Stolc – 18:19. As serwisowy Sławomira  Stolca – 20:19. Dobrze w obronie spisuje się Gacek, tym samym LOTOS może wyprowadzić punktową kontrę – 21:19. Ze skrzydła Mika i Trefl  ma pierwszą piłkę setową- 24:20. Na zagrywce pojawia się Czunkiewicz, który serwuje asa! LOTOS wygrywa pierwszą partię 25:20.

Długa akcja otwarta drugiego seta – 0:1. Po skosie w aut Sarnecki – remis po 1. Z drugiej piłki kiwa Falaschi – 2:1. Z przesuniętej krótkiej Gaca – 3:3. Sarnecki blokuje Mikę – 3:4. Nad blokiem Troy – 6:4. Ze  środka potężnie atakuje kapitan żółto-czarnych – 7:5.  Po bloku Żuk – 8:7. Blok-aut po ataku Sarneckiego – 13:12. Ze skrzydła Troy – 14:12. Skutecznie Żuk – 14:13. W aut kiwa Stolc – 15:14. W aut Troy, remis po 17. O czas prosi trener Anastasi. Długą akcję kończy Mika – 18:17. W siatkę zarywa Stolc – remis po 18. Przez potrójny blok przedziera się Mika – 19:18. DUET: Hebda, Gaca zatrzymują atak Mateusza Miki – 20:19. W antenkę atakuje Sarnecki – 21:20. Ze środka skutecznie Miłosz Hebda – remis po 21. Na podwójnym bloku kończy Troy – remis po 22. Po skosie Sarnecki – 22:23. Blok-aut po ataku Gawryszewskiego – 23:23, czas dla gości. Bardzo długą akcję kończy Schwarz – 24:23, czas dla trenera Dacewicza. Ze środka Hunek – remis po 24. Punktowy blok gdańszczan kończy drugą partię – 26:24.

Przechodzącą piłkę wykorzystuje Falaschi – 2:1. Z prawego skrzydła Troy – 4:1. W kontrze punktuje Hebda – 4:2. Z prawego skrzydła Troy –  7:3. W aut Sarnecki i na pierwszej przerwie technicznej LOTOS ma czteropunktowe prowadzenie – 8:4. Bez bloku w aut Żuk – 9:5. Bardzo długą akcję z prawego skrzydła kończy Sarnecki – 9:7. Punktowa kiwka Schwarza – 11:8. As serwisowy Troy’a – 12:8. Gdańszczanie nie bronią kiwki Sarneckiego, piłka wpada w sam środek boiska – 13:10. Potrójny lok omija Żuk – 15:12. Blokowany Mika  – 15:13. Blok – aut po ataku Schwarza – 17:13.  W siatkę zagrywa Gawryszewski – 19:15. Przesunięta-krótka i na boisku melduje się Artur Ratajczak – 19:15.  Blok-aut po ataku Sarneckiego – 19:17. Na skrzydle zatrzymany Troy – 22:20.  Po bloku Żuk – 23:21. W kontrze punktuje Sarnecki – 23:22. Ze środka Hunek – 24:23, czas dla trenera Anastasiego. Popsuta zagrywka po stronie Banimexu i LOTOS Trefl wygrywa trzecią partię 25:23. Passa wygranych meczów zostaje podtrzymana.

LOTOS Trefl Gdańsk – MKS BANIMEX Będzin 3:0 (25:20; 26:24; 25:23)

MVP: Mateusz Mika

LOTOS: Grzyb, Falaschi, Gawryszewski, Troy, Stolc, Mika, Gacek (L) oraz: Schwarz, Czunkiewicz, Schulz, Ratajczak,

BANIMEX: Hebda, Sarnecki, Gaca, Oczko, Hunek, Żuk, Milczarek (L) oraz: Kowalski,  Warda,