PlusLiga: Resovia wygrywa z Politechniką

Pierwsze spotkanie 20. kolejki PlusLigi rozegrane zostało w Rzeszowie. Gospodarze podejmowali u siebie Politechnikę. W pierwszej odsłonie bardzo dobrze grali siatkarze Asseco. Set zakończył się wynikiem 25:15. Jednak w drugiej partii podopieczni Jakuba Bednaruka pokazali bardzo dobrą grę. Walka toczyła się punkt za punkt, w końcówce goście skutecznie atakowali. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla AZSu. Dwa następne sety pokazały, że osłabienie Resovii było tylko chwilowe. Dobra gra zespołowa sprawiła, że wygrali w trzeciej partii do 19, a w czwartej do 14. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Asseco Resovia Rzeszów pokonała u siebie AZS 3:1 (25:15; 21:25; 25:19; 25:14).

Składy drużyn:

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Buszek, Nowakowski, Schops, Penchev, Holmes, Ignaczak (L) oraz Ivović, Perłowski

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Śliwka, Lemański, Filip, Świrydowicz, Olenderek (L) oraz Depowski, Radomski, Bieńkowski, Sacharewicz

Mvp spotkania: Jochen Schops