PlusLiga: Resovia wywozi trzy punkty z Kędzierzyna

Podopieczni trenera Kowala pewnie w trzech setach pokonują ZAKSĘ. Na boisku pojawił się Krzysztof Ignaczak.

Z prawego skrzydła punktuje Kooy – remis po 3. Penchev przekracza linię 3. metra – 5:4. Z krótkiej Holmes i na pierwszej przerwie technicznej Resovia prowadzi 7:8. Blokowany Witczak – 12:14. Skutecznie Kooy – 16:15. Nieudana zagrywka Abdel-Aziza – 20:17. Kooy radzi sobie na potrójnym bloku – 21:18. Ze środka skutecznie Nowakowski – 22:20. Blokowany Witczak i mamy remis po 22. Na czystej siatce Penchev – 23:24. Po bloku Kooy – remis po 25. Czapa Buszka na Kooy’u i Resovia wygrywa pierwszą partię 26:28.

Drugiego seta ZAKSA rozpoczyna od dwupunktowego zapasu (2:0), jednak prowadzenie gospodarzy nie trwa zbyt długo, as serwisowy Schopsa i mamy remis po 2. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Holmes – 5:6. Na pierwszej przerwie Resovia prowadzi 7:8. Z lewego skrzydła punktuje Buszek – 16:17. Nieskutecznie kiwa Loha, czas dla ZAKSY – 17:19. Trzy asy serwisowe Abdel’Aziza (21:19). Skutecznie Penchev – 22:24.  Konarski po bloku, druga partia również dla Resovii – 23:25.

Gwóźdź Nowakowskiego – 3:2. Skutecznie Buszek – remis po 3. Nieudana kiwka Kooy’a – 4:6. Autowy atak Pencheva – remis po 6. Z VI strefy Kooy – remis po 9. Flot Nowakowskiego zatańczył na taśmie i wpada w boisko – 14:18. Blokowany Witczak – 14:20. Kiwka Konarskiego zatrzymana przez Gladyra – czas dla podopiecznych trenera Kowala – 18:24. Skutecznie Penchev i Resovia z Kędzierzyna wywozi trzy punkty (18:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (26:28; 23:25; 18:25)

ZAKSA: Zagumny, Witczak, Loh, Gladyr, Kooy, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz: Abdel-Azis, v. Dijk, Zapałacki

Resovia: Drzyzga, Schops, Buszek, Nowakowski, Penchev, Holmes, Ignaczak (L) oraz: Konarski, Tichacek

MVP: Rafał Buszek