PlusLiga: Sensacja w Rzeszowie!

14. kolejka PlusLigii przyniosła sporą niespodziankę. W Rzeszowie Cuprum Lubin wygrał z gospodarzami 3:2.

Dla rzeszowian to trzecia porażka z rzędu. W zespole z Podpromia zabrakło kontuzjowanego Dawida Konarskiego oraz Michała Żurka. W zespole przyjezdnych nie zagrał Marcel Gromadowski. Rzeszowianie w spotkaniu przegrywali już 0:2. Ale w trzecim secie zdołali się przebudzić. Po zagrywkach Dryi i Pencheva ekipa prowadzona przez Andrzeja Kowala wyszła na prowadzenie.  W secie numer cztery gospodarze narzucili swój rytm gry doprowadzając tym samym do tie breaka. W piątym secie lepsi okazali się przyjezdni, którzy po grze na przewagi ostatecznie wygrali.

MVP: Szymon Romać

Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin  2:3 (19:25, 23:25, 25:15, 25:15, 13:15)

Resovia: Nowakowski (15), Schops (17), Drzyzga (3), Buszek (5), Holmes (1), Penchev (13), Ignaczak (libero) oraz Lotman, Ivovic (16), Perłowski, Dryja (9)
Cuprum: Boronvjak (11), Trommel (10), Pashytskyy (11), Kadziewicz (3), Romać (19), Łomacz (2), Rusek (libero) oaz Łapszyński, Gorzkiewicz, Siezieniewski (1), Kryś