PlusLiga: Spotkanie na szczycie dla Resovii

Skra Bełchatów rozpoczyna grę bez Michała Winiarskiego, który ma problemy z łydką.

I set

Początek pierwszego seta -prowadzenie Resovii. As Fabiana Drzyzgi, 8:5 dla Sovii. Po przerwie technicznej popisuje się dobrymi serwisami Facundo Conte. Gospodarze prowadzą 10:8, po zaskakującym ataku Penczeva. Skra nadrabia straty. Dryja serwuje w siatkę. Blok Bełchatowa – remis 11:11. Gra punkt za punkt, dobra gra Uriarte. Skra prowadzi 16:15 na drugiej przerwie technicznej. Po przerwie punkt zdobywa Penczev i jest remis. Penczev psuje zagrywkę, ale później punkt zdobywa Ivovic i jest 17:17. Popsuta zagrywka Dryji. Mocny serwis Mariusza Wlazłego i punktowa akcja Bełchatowa, po której Andrzej Kowal prosi o czas dla swojej drużyny. 20:18 dla Skry po ataku Mariusza. Potem Ivovic zdobywa punkt dla Resovii. Przy stanie 21:19 dla Skry mamy pierwszą wideoweryfikację. W jej wyniku decyzja sędziego zostaje podtrzymana. Prowadzenie Skry 22:20. Penczev zdobywa punkt na 21 dla gospodarzy. Atak Mariusza Wlazłego daje prowadzenie Skrze 23:21. Trener Kowal chce wziąć czas dla swojego zespołu, ale prośba zostaje zgłoszona za późno. Serwis psuje Conte. Przy stanie 23:22 przerwę bierze trener Falasca. Po przerwie punktuje z ataku Wlazły (24:22). Andrzej Wrona posyła piłkę w aut dając 23 punkt rywalom. Kolejna przerwa dla Skry. Conte zdobywa punkt z ataku. Skra wygrywa pierwszy set 25:23.

II set

Pierwszy poważny błąd w ataku Conte, jest 3:2 dla Resovii. Prowadzenie gospodarzy podwyższa asem serkwisowym Jochen Schops (4:2). Kiwka Drzyzgi, jest 5:2. Na pierwszej przerwie technicznej Resovia prowadzi 8:3. Zmiany w Skrze, na libero Tille wchodzi za Piechockiego, a na środku Kłos zastępuje Lisinaca. Po ataku Conte jest 9:6 dla Resovii. Maestria techniczna Ivovica – 12:7. Falasca prosi o czas. Na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadzi 16:13. As serwisowy Drzyzgi daje wynik 18:15. Skra dzielnie goni Asseco, doprowadza do remisu 23:23. Gra punkt za punkt. Kontrowersyjny punkt dla Skry, siatkarze Asseco sugerują piłkę rzuconą. Fabian Drzyzga dostaje żółtą kartkę (30:30). Mocny serwis Wlazłego, 35:34 dla Skry. Resovia odrabia straty. Sędziowie odgwizdują podwójne odbicie, żółta kartka dla Skry. Po długim boju drugi set wygrywa Asseco Resovia wynikiem 37:35. W setach mamy remis 1:1.

III set

Dwie zepsute zagrywki Skry – 3:1 dla Sovii. 5:2 dla Resovii, Falasca dostaje czerwoną kartkę, co skutkuje utratę punktu przez Skrę. Na pierwszej przerwie technicznej jest 8:5 dla Resovii. Resovia dalej prowadzi i na drugiej przerwie technicznej jest 16:12. Po ataku Schopsa Resovia prowadzi 18:14. Potem zdobywa punkt udanym blokiem. Trener Falasca prosi o czas. Bełchatów nadrabia straty i jest już tylko 20:17 dla Resovii. O czas prosi Andrzej Kowal. Po przerwie Asseco popełnia błędy i mamy remis 21:21. Resovia wychodzi jednak cało z opresji i wygrywa 25:23.

IV set

Przy stanie 3:3 Jochen Schops zdobywa dwa punkty bezpośrednio z zagrywki (5:3). Później sędzia odgwizduje piłkę rzuconą po stronie Skry i na pierwszej przerwie jest 8:5 dla Resovii. Po przerwie Nowakowski ma asa serwisowego. Falasca prosi o czas, Resovia prowadzi 10:5. Wchodzi Michał Winiarski, by wspomóc swoją drużynę. Jednak na niewiele to się zdaje. Resovia idzie za ciosem i na drugiej przerwie technicznej jest już 16:9. Do końca meczu gospodarze utrzymują bezpieczną przewagę punktową. Ostatni punkt zdobywa Penczev i czwarty set kończy się wynikiem 25:15.

Całe spotkanie wygrywa Asseco Resovia 3:1, a MVP meczu zostaje wybrany rozgrywający Resovii, Fabian Drzyzga.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:1 (23:25; 37:35; 25:23; 25:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Ivović, Nowakowski, Schops, Penchev, Dryja, Ignaczak (L) oraz Holmes, Buszek, Lotman

PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Conte, Wrona, Wlazły, Marechal, Lisinac, Piechocki (L) oraz  Kłos, Tille (L), Winiarski, Włodarczyk