PlusLiga: Tie-break dla Skry

skra

To był bardzo zacięty pojedynek. Skra Bełchatów pokonała u siebie Trefl Gdańsk 3:2 (29:27, 25:19, 28:30, 19:25, 16:14).

A jak przedstawiał się przebieg meczu? Jak na loterii. Znakomicie mecz rozpoczęli goście, prowadzili 10: 5. Jednak Skrze udało się ich dogonić i wyrównać (14:14). Później toczyła się walka punkt za punkt, ale w końcówce bełchatowianie okazali się lepsi i wygrali 29:27. Drugi set był chyba najsłabszym momentem spotkania dla siatkarzy Trefla. A zawodnicy Skry potrafili to wykorzystać i wygrali do 19. W trzecim secie oba zespoły wróciły do dobrej, zaciętej gry. Walka toczyła się punkt za punkt. Gdańszczanie wygrali do 28. Czwarty set był lustrzanym odbiciem drugiego, teraz to goście rozdawali karty. Wygrali 25:19. Siatkarze z Gdańska doprowadzili do remisu 2:2, o losach całego spotkania miał zadecydować tie-break. Piąty set okazał się szczęśliwy dla gospodarzy, wygrali do 14. Nie sprawdziło się siatkarskie porzekadło kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3 i zdobyli cenne 2 punkty.

MVP: Mariusz Wlazły

Skra: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Marechal, Tille (L) oraz Lisinac, Muzaj, Piechocki (L), Winiarski i Brdović.
Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (L) oraz Stępień, Schulz.