PP: Dostępne bilety na finały

Bilety są dostępne poprzez platformę lidera internetowej sprzedaży biletów w branży kulturalno – rozrywkowej w Polsce – ebilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży ebilet. Wejściówki można kupić już od 20 złotych!

Przypomnijmy, że wielkie święto z udziałem najlepszych drużyn Ligi Mistrzów Świata odbędzie się w ostatni weekend lutego. 26 i 27 lutego w hali Orbita we Wrocławiu rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Mężczyzn. W poprzedniej edycji triumfowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To jubileuszowe rozgrywki – w tym roku obchodzimy 90-lecie tych rozgrywek w naszym kraju.

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski wraca do Wrocławia po trzech latach przerwy. Po raz ostatni stolica Dolnego Śląska gościła najlepsze drużyny rozgrywek w 2019 roku. Rok później, z powodu wybuchu pandemii, rywalizacji o Puchar Polski nie udało się dokończyć, a z kolei w 2021 roku turniej finałowy odbył się w Krakowie.

Liczymy, że Hala Orbita wypełni się najlepszymi kibicami na świecie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Weekend zapowiada się pasjonująco, a staraliśmy się tak dobrać ceny biletów, by były przystępne dla wszystkich fanów. Serdecznie zapraszam na mecze w sobotę i w niedzielę, wielkich emocji z pewnością nie zabraknie.

W 2019 roku, gdy ostatni raz turniej finałowy odbywał się we Wrocławiu, najlepsza okazała się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu CEV Ligi Mistrzów również teraz będzie bronić wywalczonego przed rokiem TAURON Pucharu Polski. Najpierw jednak musi dostać się do finałowej czwórki. W tej chwili awans wywalczyły już zespoły Trefla Gdańsk i Asseco Resovii Rzeszów, ze względu na zakażenia koronawirusem dwa spotkania zostały przełożone i na pozostałą dwójkę finalistów musimy poczekać do 23 lutego, gdy Grupa Azoty ZAKSA zmierzy się z PSG Stalą Nysa a Jastrzębski Węgiel podejmie Projekt Warszawa.

Tegoroczne edycja pucharowych zmagań jest wyjątkowa. Pierwszy raz rozgrywki o Puchar Polski przeprowadzono dziewięćdziesiąt lat temu – w 1932 roku. Rozgrywki trzykrotnie notowały kilkuletnie przerwy, ale od sezonu 1980/1981 odbywają się już rokrocznie. Na liście zdobywców Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn jest 27 zespołów – najwięcej razy to trofeum zdobywały: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (8) oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn (po 7). 

Informacje dla kibiców:

26 – 27 lutego 2022, WROCŁAW

26 lutego 2022: I PÓŁFINAŁ godz. 14.45, II PÓŁFINAŁ godz. 18.00

27 lutego 2022: FINAŁ godz. 14.45 (transmisje z meczów Polsat Sport)

– bilety w sobotę od 20 zł, dalej 30 zł, 50 zł, 70 zł, w niedzielę od 30 zł, dalej 40 zł, 60 zł, 80 zł


– sprzedaż zgodnie z aktualnymi przepisami dot. obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19

– sprzedaż na www.ebilet.pl i w punktach sprzedaży eBilet: https://www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy/

Link do sprzedaży biletów: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/puchar-polski-siatkowka/

Inf. prasowa PLS

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply