PP: Lotos Trefl z Pucharem Polski

Lotos Trefl Gdańsk pokonał Asseco Resovię Rzeszów. Tym samym gdańszczanie zdobyli Puchar Polski.
Spotkanie od trzypunktowego prowadzenia rozpoczynają gdańszczanie. O pierwszy czas prosi trener Andrzej Kowal (5:1). Mika serwuje w aut. Rzeszowianie odrabiają straty (7:5). Atakiem Troya zawodnicy schodzą na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Mika plasuje w środek. Bezpośrednio z zagrywki serwuje Penchev (12:12). W narożnik kiwa Schops. Na drugiej przerwie technicznej prowadzi Lotos Trefl Gdańsk (16:13). Drugi czas dla trenera Kowala (19:15). W miejsce Pencheva pojawia się Lotman. Dryja melduje się na środku (20:17). Długą akcję wygrywają rzeszowianie. Schops jeszcze punktuje (24:22). Czas dla trenera Anastasiego. Ivović popełnia błąd na zagrywcę. Pierwszego seta wygrywa Trefl Gdańsk.

Drugi set rozpoczyna się od wyrównanej walki, jednak lepsi na pierwszej przerwie technicznej okazują sie być rzeszowianie (5:8). Mika po skosie (8:10). Drzyzga psuje zagrywkę. Ekipa z GDańska nie radzi sobie ze skończeniem ataku. Na drugiej przerwie technicznej prowadzi ekipa z Rzeszowa. Schwarz obija blok rywali. Ivović serwuje a taśmę (15:18). Konarski pojawia się w miejsce Fabiana Drzyzgi. Mika z przechodzącej piłki atakuje (19:22). Drugiego seta udanym atakiem kończy Schops.

Trzecia partia podobnie jak druga, rozpoczęła się od równej gry po obu stronach siatki. Błąd podwojnego odbicia po stronie Trefla (7:7). As Fabiana Drzyzg (7:8). Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się remis (11:11). Nowakowski popisuje się krótką ze środka. Schwarz atakuje w narożnik, sprowadzając drużyny na drugą przerwę techniczną (16:14). Grzyb atakuje z przesuniętej krótkiej (17:16). Troy z sytuacyjnej piłki zdobywa punkt. Na prowadzeniu Lotos Trefl Gdańsk. Rzeszowianie odrabiają straty. Penchev atakuje w aut (24:21). Schops zablokowany, trzecią partię wygrywa Lotos.

Od prowadzenia partię czwartą rozpoczęli siatkarze Asseco. Na samym początku, przy stanie (3:6) o czas prosi trener Anastasi. Mika zablokowany. Na pierwszej przerwie prowadzi drużyna z Rzeszowa (4:8). Gra toczy się dalej. Na prowadzenie wychodzą zawodnicy Andrzeja Kowala. Troy uderza w siatkę. Mika przedziera się przez blok rywali (13:15). Trener Kowal prosi o czas (16:16). Gra toczy się dalej (21:21). Troy po skosie z drugiej linii kończy swój atak. Ivović atakuje w aut. Czas dla trenera Kowala (23:21). Mika obija blok rywali (24:23). Czwartego seta wygrywają gdańszczanie.

Lotos Trefl Gdańsk- Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:23)

Lotos: Troy, Falaschi, Grzyb, Gawryszewski, Schwarz, Mika, Gacek (l)
Asseco: Schops, Drzyzga, Nowakowski, Dryja, Ivović, Penchev, Ignaczak (l)