PP: Skra zostaje w grze o Puchar!

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski zmierzyła się PGE Skra Bełchatów z ONICO Warszawa. Bełchatów do Wrocławia przyjechał bez pierwszego rozgrywającego Grzegorza Łomacza, który ma kontuzję nogi.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki i taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 15:15. Później Skra wyszła na prowadzenie, które z czasem powiększała. Dobre zawody rozgrywał Lisinac i Wlazły. Skra objęła prowadzenie w meczu.

Drugi set rozpoczął się od przewagi ONICO – 4:7. Skra szybko odrobiła straty, a as serwisowy Ebadipoura dał jej przewagę – 9:9, 10:9. Przy zagrywce Wlazłego nie układała się gra po drugiej stronie siatki – 15:11. Końcowa faza seta bezapelacyjnie należała do Bełchatowa, który prowadził już 2:0 w meczu.

Wyrównaną walką rozpoczęła się partia numer trzy – 7:7. ONICO walczyła o każdą piłkę, co przełożyło się na prowadzenie – 13:16. Bełchatów obronił straty. Atak Lisinaca dał remis, a błędy rywali przewagę  – 19:17. To jeszcze nie koniec emocji, bowiem Warszawa doprowadziła do kolejnego remisu – 19:19. As Wlazłego dał w ważnym momencie wynik 22:20. Błąd Janusza i kolejny remis – 23:23. Emocji nie brakowało… Ten set kończyła ostatecznie gra na przewagi. Bełchatów wykorzystał drugą piłkę meczową, którą plasował szczęśliwie Wlazły.

Skra w finale zagra z Treflem Gdańsk. Początek meczu jutro o godzinie 14:45.

PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa 3:0 (25:19, 25:19, 26:24)

Skra: Lisinac, Wlazły, Janusz, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Piechocki (l)  oraz Czarnowski

ONICO: Kowalczyk, Kwolek, Vernon, Brizard, Wrona, Włodarczyk, Wojtaszek (l) oraz Samica, Vernon, Gjorgiew, Firlej