PŚ: Kanada bez szans. Szóste zwycięstwo Polaków

Szóste zwycięstwo ekipy biało-czerwonych w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Świata! Tym razem podopieczni trenera Antigi po czterosetowym boju wygrywają z drużyną Kanady 3:1.

Chociaż Kanadyjczycy lepiej inaugurują mecz i dość szybko wysuwają się na prowadzenie, to Polacy nie pozostają dłużni za sprawą skutecznych kontr Bartosza Kurka. Po punktowym ataku z prawego skrzydła na pojedynczym bloku Marshall Marshall wyprowadza drużynę rywali 5:7. Ne pierwszej przerwie technicznej to Kanada prowadzi 8:6. Krótka Mateusza Bieńka oraz kontra Bartosza Kurka daje remis 11:11. Bieniek nie popisuje się w polu serwisowym. Winters ze środka z drugiej linii – 13:15. Sanders zagrywa na drugą linię i na drugiej przerwie technicznej przegrywamy z rywalem 14:16. Przyjęcie w punkt, dobra wystawa Drzyzgi i pewnie kończy Buszek, który w następnej akcji posyła asa serwisowego. Remis 16:16. O czas prosi trenera Glenn Hoag. Kłopoty z zakończeniem ataków doprowadziły do dwupunktowej przewagi Kanady. Końcowa faza seta to wciąż walka o wyrównanie, jednak nawet zmiana Mateusza Miki za Michała Kubiaka nie przyniosła rezultatu. Bieniek serwuje w aut. Piłka setowa dla Kanady.Punktowy atak Buszka oraz as aserwisowy Kurka daja jeszcze nadzieje Polakom 23:24. Jednak ostatecznie przegrywamy 23:25, po zepsutej zagrywce polskiego atakującego.

Na otwarcie drugiej odsłony górą Polacy. Mika serwuje asa, Bieniek podwójną krótką – 5:1. Kiwka Wintersa zaskoczyła Polaków, ale wciąż 7:3. Nowakowski z przesuniętej krótkiej i na pierwszej przerwie technicznej 8:3 dla Polski. Drzyzga wygrywa walkę na siatce, a Winters zablokowany – 11:3. Marshall z prawego skrzydła stara się nadrobić ogromną stratę, ale znakomite akcje biało-czerwonych dają im dziesięciopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:6). Perrin z drugiej linii, Duff mocno uderza ze środka – 20:10. Konarski wchodzi na boisko i zdobywa punkt. Nowakowski popełnia błąd w polu serwisowym, ale następna akcja to już popis Bieńka na środku – 24:13. Drugą partię wygrywamy pewnie 25:15 po dotknięciu siatki przez Kanadyjczyków.

Trzeci set rozpoczął się dwupunktowym prowadzeniem rywali, po doskonałej zagrywce Sandersa. Bieniek zatrzymuje atak z drugiej linii Wintersa – 2:2. Punktuje Marshall, a Buszek posyła piłkę w aut. O czas prosi trener Antiga. Zepsute zagrywki Polaków doprowadzają do stanu 5:7, jednak dobre kontry Miki pozwalają nadrobić straty – 7:7. Na pierwszą przerwę techniczną to Kanada schodzi z przewagą jednego punktu. W drużynie rywala błyszczy Perrin. Po stronie Polski as serwisowy Bieńka, Buszek skutecznie na potrójnym bloku i wychodzimy na prowadzenie 15:12. Podwójne odbicie Wintersa i druga przerwa technicznaz przewagą dla biało-czerwonych 16:12. Nowakowski funduje Kanadyjczykom znakomite ataki ze środka. Nicholas Hoag wchodzi na boisko i psuje zagrywkę – 21:15.Dobra postawa Bieńka i kolejny as serwisowy wykonaniu Polaków daje im piłkę setową. Kurek atakuje z prawego skrzydła, dzięki czemu zwyciężamy w trzecim secie 25:19.

Czwartą partię rozpoczynamy od prowadzenia 3:1, jednak Kanadyjczycy szybko się rehabilitują doprowadzając do wyrównania. Na potrójnym bloku kończy Marshall, a Duff blokuje Nowakowskiego – 4:6. Kurek psuje serwis i pierwsza przerwa techniczna z przewagą Kanady 5:8. Lekki atak Marshalla ląduje poza linią końcową. Mika skutecznie z lewego skrzydła. Doprowadzamy do remisu 8:8. Nowakowski ze środka, Hoag zablokowany. Kolejny atak Miki z lewego skrzydła i pewnie prowadzimy 14:10. Bieniek kiwa, zaś po stronie Kanady zagrywka w siatkę. Na drugą przerwę techniczną drużyny schodzą przy stanie 16:12 dla biało-czerwonych. Buszek zablokowany. Piłka wpada w dziewiąty metr. Chwilę później kolejny błąd polaków i tylko dwa punty przewagi nad rywalem 17:15. Stephane Antiga prosi o przerwę. Skuteczna kiwka Buszka. Marshall myli się w ataku. Przy stanie 20:16 trenera Hoag bierze czas. Końcówka seta to koncertowa gra Miki, który kiwa po rękach – 22:17.Kanada jeszcze próbuje zdobywać punkty, ale potężny atak Kurka po ciasnym skosie pieczętuje zwycięstwo Polaków w meczu. Wygrywamy czwartą odsłonę 25:19.

Polska – Kanada 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19)

Polska:  Nowakowski. Kurek, Konarski, Drzyzga, Kubiak, Mika, Buszek, Bieniek, Zatorski (L)
Kanada: Sanders, Perrin, Lewis, Verhoeff, Duff, Schneider, Vandoorn, Winters, Vigrass, Hoag, Marshall