Resovia wyrównuje stan rywalizacji!

ZAKSA w rywalizacji prowadziła już 2:0, rzeszowianie  nie złożyli jeszcze rękawic i doprowadzili do wyrównania rywalizacji. O wejście od finału rozstrzygnie piaty mecz w Rzeszowie

Od prowadzenia 4:1 rozpoczynają gospodarze.  Trzy kolejne akcje i podopieczni trenera Kowala remisują (4:4). Na pierwszej Pierowie prowadzą goście -7:8. Po bloku Penchev -8:10. Ze środka Perłowski – 9:11. As serwisowy Lewisa – remis po 13. Blokowany Bociek – 13:15. As serwisowy Konarskiego – 13:17. Nad blokiem Bociek – 15:18. W aut atakuje Kooy –  16:21. Po rękach blokujących Konarski – 17:23. Resovia pierwszą partię wygrywa 18:25.

Ruciak nie przyjmuje zagrywki Konarskiego – 0:1. Blok-aut po ataku Wiśniewskiego – 2:4. Atakiem z krótkiej odpowiada Perłowski – 2:5. Skutecznie Możdżonek- 5:6. Na skrzydle blokowany Konarski – remis po 6. As serwisowy Kooya daje prowadzenie gospodarzom na pierwszej przerwie 8:7. Ze skrzydła Witczak, ZAKSA prowadzi już 10:7, czas dla gości. Po prostej Lotman – 11:8. Na potrójnym bloku Konaraski – 13:9. Po bloku atakuje Penchev – 13:10. Po bloku Lewis – 14:10. Długą akcje kończy Kooy, jednak okazuje się, ze w trakcie ataku przekracza linię 3go metr – 14:12. Blokowany Konarski – 16:12. Zagrywkę w aut posyła Lotman – 20:16. Po bloku Kooy – 22:19. Autowy atak Boćka – 23:21. Blokowany Konarski i ZAKSA wyrównuje – 25:22.

Trzeci set rozpoczyna Asię od wyrównanej walki – 2:2. Blokowany Penchev – 4:2. Z lewego skrzydła Kooy – 5:2. Skutecznie Perłowski – 6:5. Kooy nie przyjmuje zagrywki – remis 7:7.  Z sytuacyjniej piłki w siatkę atakuje Kooy –  11:12. Po skosie w aut Veres – 13:15 Skuteczny Witczak  – 15:16. Po skosie Paul Lotman – remis po 21. Cztery odbicia po stronie gospodarzy – 21:22.  Aut atakuje Bociek – 21:25.

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczynają gospodarze – 4:1, czas dla Andrzeja Kowala. Skutecznie Schops, błąd w ataku najpierw polenią Witczak, potem Kooy i mamy remis po 4. Na pierwszej przerwie prowadzi ZAKSA – 8:1. Możdżonek psuje zagrywkę – 10:11. Blok-aut po ataku Kooya – 12:11. Ze środka Wiśniewski – 15:13. Po bloku Schops – 16:17. Żółtą kartkę otrzymuje Krzysiek Ignaczak (18:19). Skuteczny Lotman – 19:20. Punktowy atak Kooya – 20:22. Blok-aut po ataku Pencheva, Resovia wygrywa czwartego seta, a całe spotkanie 1:3.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (18:25; 25:22; 21:25;  21:25)

MVP: Nikolay Penchev

ZAKSA: Witczak, Zagumny, Lewis, Wiśniewski, Kooy, Ruciak, Możdżonek, Ruciak (L) oraz: Bociek, Pilarz,

Resovia: Perłowski, Konarski, Nowakowski, Tichacek, Veres, Penchev, Ignaczak (L) oraz: Lotman, Drzyzga