Skra wygrywa w Jastrzębiu

Skra Bełchatów w trzecim meczu z Jastrzębskim Węglem postawiła kropkę nad i, wygrywając spotkanie w trzech setach awansuje do finałów Mistrzostw Polski. Jastrzębianom pozostaje walka o brązowy medal.

Pierwszy set od punktu rozpoczyna śląska drużyna. Dłuższą wymianę kończy Conte 1:2 dla Skry. Lepsze przyjęcie środek siatki Pajenk zdobywa kolejny punkt. As serwisowy Kubiaka jastrzębski zdobywa kolejny punkt 3:2. Przyjmujący Skry Conte zdobywa kolejki punkt atakując po bloku. Wlazły w polu zagrywki zdobywa punkt bezpośrednio. 4:4. W pierszym tempie Wrona koczy atak 4:5. As serwisowy Conte. 5:6 Zablokowany Kubiak przez Uriarte bełchatowianie zdobywają kolejny punkt 5:8 Bontje kończy akcję ze środka 6:8. Pierwsza kontrowersyjna decyzja sędziego -po ataku Kubiaka odgwizdana piłka niesiona Skra ucieka rywalom na cztery oczka 7:11. Conte kolejny punkt z ataku z lewej strony siatki 7:12. Filippow zmienia Masnego z kontry Conte po raz kolejny zdobywa punkt. Przewaga gości rośnie 7:13. Atakujący Skry wygrywa akcje na siatce 7:14. Błąd Łasko po skosie atakuje w aut 8:15. Pajen blokuje Kłosa 9:15. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodzą przy stanie 9:16. Pajenk ze środka zdobywa punkt 10:16. Zablokowany Wlazły 11:17  Seria błędów po obu stronach Wlazły serwis w aut 12:17. Z kontry kolejny punkt dla jastrzębian zdobywa Bontje. Dobry atak Łasko punkt dla JW 14:18. Kolejna udana akcja w pierwszym tempie Wrona zdobywa punkt 14:19. Maćkowiak na zagrywce zmienia Uriarte. Bełchatowanie blokują Łasko 14:20. Marechal atakuje z lewej strony siatki zdobywając punkt 15:20 As serwisowy Marechal 16:20. Po dłuższej wymianie kończy Wlazły zdobywając kolejny punkt dla gości 17:21. W polu serwisowym pojawia się Malinowski serwując jednak w aut 17:22. Kolejny błąd po stronie gospodarzy zwiększa przewagę Skry 18:23. Mimo potrójnego bloku Kubiak zdobywa punkt 19:23. Pajenk zdobywa punkt ze środka 20:23. Falasca prosi o czas dla swojej drużyny. Kolejny punkt zdobywają jastrzębianie blokując Conte 21:23. Skuteczny atak Łasko 22:24. Gospodarze walczą zdobywając kolejny punkt blokując Conte 23:24. Czas dla Skry bierze trener. Pierwszy set kończy Conte 23:25 9 błędów Jastrzębskiego 4 Skry.

Druga partia meczu rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach punkt za punkt. Po długiej wymianie akcję kończy Wlazły 2:3 Początek seta zdecydowanie bardziej dynamiczny,  Skra zdobywa punkt po odgwizdaniu podwójnego odbicia Wojtaszka. Temperatura na boisku jak i na ławce trenerskiej wysoka bełchatowianie odskakują gospodarzom na 3:5. Z drugiej linii Conte zdobywa punkt. Zmiana środkowych w jastrzębiu Van de Voorde w miejsce Bontje. Skra powiększa przewagę 3:7. Jastrzębianie kolejny punkt zdobywają po błędzie w serwisie Conte. Błąd za błąd Łasko atakuje w siatke oddając kolejny punkt rywalom 4:8. Jastrzębianie popełniają wiele błędów oddając tym samym punkty rywalom 9:11. Zła wystawa Filippova do Kubiaka wykorzystują to goście 9:13 Marechal zablokowany przez potrójny bełchatowski blok 9:13. Masny powraca na boisko. Dłuższą wymianę kończy Conte 10:15 Bernardi prosi o czas. Po czasie Łasko kończy atak dobre przyjęcie Kubiaka. Wrona ze środka zdobywa punkt dla swojego zespołu 11:16. Pierwsza wideo weryfikacja w meczu po ataku Kubiaka pytanie czy było po bloku?  Po sprawdzeniu punkt dla Skry Bernardo prosi o kolejną wideo weryfikację czy dotknięta została siatka przez Wronę podczas bloku. Dotknięcie siatki punkt dla gospodarzy 12:16. As serwisowy Wrony bełchatowianie powiększają swoją przewagę 12:18. Po trzech kontra w aut atakuje Kubiak 12:19. Trener jastrzębian bierze czas. Gierczyński w miejsce Kubiaka, natomiast Malinowski zastępuje Łasko. Skuteczne pierwsze tempo jastrzębskiego Van de Voorde zdobywa punkt 13:19. Antiga po dobrym przyjęciu zdobywa punkt z ataku 13:20. Błąd Masnego kiwka w aut 13:21. Gierczyński obija podwójny blok zdobywając punkt 13:23. Antiga myli się w ataku 14:23. Dobra seria zagrywek Van de Voorde jastrzębianie zdobywają kolejny punkt. 23 punkt zdobywa Wlazły obijając blok. Pojedynczy blok Conte zatrzymuje Malinowskiego. 18:24 Drugiego seta kończy Kłos 18:25.

Trzecia partia podobnie jak dwie poprzednie rozpoczyna się od równej walki. Na boisku w drużynie pomarańczowych ponownie w rozegraniu Filippov. Wrona myli się w ataku oddając tym samym punkt gospodarzom. W kolejnej akcji już środkowym bełchatowskiej drużyny już skuteczny 4:5 Sędzia odgwizduje piłkę rzuconą 4:5. Conte w następnej akcji zdobywa punkt 4:6. Seria skutecznych akcji Skry która odskakuje rywalom na trzy punkt 5:8. Po przerwie tech inaczej Łasko z kontry zablokowany 7:10 Kolejna dłuższa wymiana z której góra wychodzą gospodarze po błędzie Conte atakującym w siatkę 8:10. Świetne rozegranie Uriarte Wlazły atakuje na czystej siatce 8:11. As serwisowy Kłosa 8:13. Kłopoty w przyjęciu Łasko atakuje w aut 8:14. Ze środka punkt zdobywa Pajenk 9:14. Wlazły kończy kolejny atak 9:15. Seria błędów w zagrywce po obu stronach siatki na drugiej przerwie technicznej bełchatowianie schodzą z sześciopunktową przewagą. Marechal myli się w ataku 10:17. Ostrzeliwany Wojtaszek punkt z zagrywki dla Skry 10:18. Sędziowie odgwizdują piłkę rzuconą trener Falasca prosi o challenge punkt dla jastrzębian 13:20. Kolejny autowy atak Łasko 13:20. Skutecznie z drugiej linii Kubiak 14:20. Conte z kontry świetna akcja argentyńskiego duetu 15:23. Skra Bełchatów kończy seta wygrywając w trzech setach.

Jastrzębski Węgiel – Skra Bełchatów 0-3 (23:25, 18:25, 17:25)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3-0 dla Skry