VNL: Kanada nie traci seta z Koreą

W drugim meczu Siatkarskiej Ligi Narodów rozgrywanym w krakowskiej Tauron Arenie zagrały reprezentacje Kanady i Korei.

Kanadyjczycy od początku wzięli sprawy w swoje ręce, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce, przy stanie 21:15, Korea pokazała widowiskowe obrony, odrabiając kilka oczek. Nie miało to wpływu jednak na końcowy wynik seta.

Drugą partię dość nieoczekiwanie lepiej rozpoczęli Koreańczycy, którzy prowadzili na przerwie technicznej – 6:8. Po wznowieniu gry, podopieczni trenera Antigi poprawili swoją grę i szybko odwrócili wynik. Druga przerwa odbyła się przy stanie 16:10. Kanada z akcji na akcję powiększała przewagę, pewnie wygrywając seta.

Trzeci set był bardziej wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie miała Kanada – 8:6. Po fragmencie gry punkt za punkt, odbyła się druga przerwa techniczna – 16:15. Po wznowieniu gry Kanada wrzuciła kolejny bieg i zaczęła dojeżdżać z wynikiem. Mecz zakończył się pewnym triumfem ekipy Antigi.

Kanada – Korea 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

Kanada: Sanders, Marshall, Maar, Vandoorn, Vigrass, Gunter, Bann (l) oraz Hoag, Szwarc

Korea: Lee, Jung, Jeon, Moon, Kim, Kim J., Kwak (l) oraz Hwang