WGP: Czwarte zwycięstwo Polek

Polskie siatkarki idą jak burza w tegorocznych rozgrywkach World Gran Prix. W czwartym spotkaniu biało-czerwone pokonały reprezentację Kuby 3:0. Kubanki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszego seta i szybko odskoczyły swoim rywalkom. Polki miały problemy w ataku i zaczęły popełniać błędy. Losy tego seta odmieniły się gdy na zagrywce pojawiła się Klaudia Kaczorowska. Polki zaczęły odrabiać straty i wygrały 25:21. Druga partia była wyrównana. Drużyny szły łeb w łeb i żadna nie potrafiła uzyskać bezpiecznej przewagi. Drugą odsłonę również wygrały siatkarki z Polski 26:24. W trzeciej partii to podopieczne Piotra Makowskiego dyktowały warunki przeciwniczkom i dość szybko cieszyły się ze zwycięstwa – 25:12.

Polska – Kuba 3:0 (25:21, 26:24, 25:12)

Polska: Połeć, Bełcik, Kąkolewska, Kowalińska, Wójcik, Smarzek, Durajczyk (libero) oraz Kaczorowska, Zaroślińska, Skowrońska E., Sikorska.
Kuba: Rojas, Vargas, Hernandez, Lescay, Matienzo, Alvarez, Luis Ruiz (libero) oraz Borell, Sanchez, Moreno.