WGP: Polki przegrywają z Portoryko

Mecz rozpoczyna się od zepsutej zagrywki Portorykanek 0:1. Punktuje polski blok 1:2. Sikorska zablokowana 3:2. Kowalińska nie przyjmuje zagrywki rywalki 6:2. Pierwsza przerwa techniczna 8:5. Z piłki sytuacyjnej atakuje Kowalińska 9:6.  Kaczorowska uderza po bloku 13:7. Na drugiej przerwie Polki przegrywają 9:16. Ocasio trafia w pomarańczowe pole 19:13. W kontrze radzi sobie dobrze Kaczorowska 22:16. Pierwszego seta wygrywa reprezentacja Portoryko 25:18.

Zaroślińska otwiera drugą partię skuteczną kiwką 0:1. Kaczorowska posyła asa 0:3. Morales uruchomiona na środku 2:5. Remis, po 5. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki udają się przy prowadzeniu Portorykanek 8:6. Pojedynczy blok Kaczorowskiej 10:9. Cruz zaskakuje kiwką 12:12. Błąd w przyjęciu po polskiej stronie – druga przerwa techniczna 16:14. Skowrońska zatrzymana 21:17. Z drugiej linii punktuje Ocasio 23:18. Połeć nie kończy ataku 25:18.

W trzecim secie Polska prowadzi już 4:0. Ze środka zdobywają punkt przeciwniczki 1:4. Punkt zdobywa Smarzek 3:7. Sikorska posyła asa 3:9. Wójcik skuteczna w ataku 5:12. Szczelny blok reprezentacji z Portoryko 8:14. Kończy atak Cruz 8:16. Smarzek bije po bloku w aut 16:18. Wójcik doprowadza do pierwszej piłki setowej 18:24. Smarzek dobrym serwisem kończy trzeciego seta 18:25.

Zaroślińska bije bezpośrednio w aut 2:0. Ocasio nie do zablokowania 3:1. W aut posyła piłkę Enright 4:3. Połeć czujnie na siatce 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej Polki stratne są do rywalek tylko jednym punktem. Cruz na swojej drodze napotyka polski blok 10:9. Paszek zdecydowała się na kiwkę 14:10. Druga przerwa techniczna 16:10. Z prawej strony atakuje Smarzek 17:12. Po prostej bije Enright 20:15. Po skosie radzi sobie w ataku Smarzek 21:18. Piłka setowa dla Portoryko 24:21. Ocasio kończy spotkanie 25:22.

Portoryko – Polska 3:1 (25:18, 25:18, 18:25, 25:22)

Portoryko: Moralez, Cruz, Ocasio K., Ocasio S., Enright, Valentin, Seilhamer (libero)
Polska: Bełcik, Zaroślińska, Sikorska, Połeć, Kaczorowska, Kowalińska , Durajczyk (libero)