ZAKSA ponownie lepsza

Trzeci mecz pomiędzy Indykpolem AZS, a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończył się zwycięstwem ZAKSY 2:3

Spotkanie rozpoczyna się od wyrównanej walki – 4:5. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzą trzema oczkami. W każdej kolejnej akcji zdobywca Pucharu Polski powiększa swoją przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadzą 9:16. Olsztynianie nie byli w stanie zagrozić gościom, którzy ostatecznie wygrywają 15:25

Drugą partię od prowadzenia rozpoczynają gospodarze – 4:1, którzy już kilka akcji dalej na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:3. Kędzierzynianie starali się dotrzymać kroku podopiecznym trenera Stelmacha jednak wszystko na nic, bo Indykpol w tym secie szedł jak burza i drugą partie zamknął wynikiem 25:20.

Trzecia partia to ponownie prowadzenie gospodarzy, którzy utrzymują dwupunktową przewagę (5:3; 8:6) Gościom udało się dogonić gospodarzyć i doprowadzić do remisu (17:17), jednak to podopieczni trenera Stelmacha zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali 25:23.

Czwarta partia rozpoczyna się od wyrównanej walki, jednak ZAKSA szybko odskakuje na kilka punktów (4:8), na drugiej przerwie prowadzą juz 10:16. AZS nie zdołał jednak dogonić przeciwnika i ZAKSA wygrywa 19:25.

Tie-break nie rozpoczął się najlepiej na gospodarzy – 1:4. Przy stanie 3:10 czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Szymański. AZS nie zdołał już dogonić przeciwnika, którzy wygrywa 7:15, całe spotkanie 2:3.

Tym samy do ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansuje do półfinału.

MVP: Dick Kooy

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (15:25; 25:20;  25:23; 19:25, 7:15)

AZS Olsztyn: Dobrowolski, Bengolea, Buszek, Szymański, Oivanen, Hain, Żurek (L) oraz: Łuka, Pająk, Sobala

ZAKSA: Witczak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Ferens, Możdżonek, Gacek (L) oraz:  Ruciak, Bociek