Zwycięstwo Transferu

W pierwszym spotkaniu fazy play out lepsi okazali się siatkarze z Bydgoszczy, pokonując siatkarzy spod Jasnej Góry 1:3.

Lepiej w spotkanie weszli częstochowianie. Świetnie radzili sobie na zagrywce. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili wysoko 8:2, na drugiej 16:9. Pokonali przyjezdnych pewnie 25:13.

Odsłona druga rozpoczęła się od dobrej gry siatkarzy Transferu. Częstochowianie popełniali proste błędy i ostatecznie przegrali  21:25 i w całym spotkaniu remis – po 1.

Dwa kolejne sety lepiej rozpoczynali gospodarze. W trzecim prowadzili na przerwie technicznej już 8:4, jednak po niej bydgoszczanie odrobili straty i w końcówce to oni postawili ‘kropkę nad i’. Najbardziej żal częstochowianom z pewnością będzie seta czwartego, jak się okazało ostatniego w tym spotkaniu. Siatkarze spod Jasnej Góry zdobyli wysoką przewagę na drugiej przerwie technicznej 16:11. Bydgoszczanie nie zamierzali się poddać i zaczęli gonić rywali. Udało im się to i w nerwowej końcówce to oni zdobywają ostatni, zwycięski punkt – 25:23 i w całym meczu 1:3.