PL: Trzy punkty dla Trefla Gdańska

Ostatni mecz 5. kolejki w ten weekend został rozegrany w Gdańsku. Drużyna  Trefla zmierzyła się z Chemikiem Bydgoszcz. Trzy punkty na swoje konto zapisali gospodarze.

Spotkanie lepiej rozpoczęli bydgoszczanie. Dobre bloki i skuteczne dały Chemikowi przewagę nad rywalami (14:8). Chociaż  Trefl Gdańsk próbował dogonić przeciwników ale na niewiele to się zdało. Seta wygrała drużyna z Bydgoszczy po autowym ataku Muzaja.

Drugi set zaczął się od gry punkt za punkt (6:6). Gdańszczanie swoją dobrą grą powoli wychodzili na prowadzenie. Kontrolując grę i wykorzystując błędy rywali wygrali partię,

Kolejna odsłona zaczęła się od wymiany punkt za punkt. Ataki Muzaja dały Treflowi dwupunktowe prowadzenie. Chemik Bydgoszcz jednak szybko odrobił straty (10:10). Gdańszczanie jednak konsekwentnie parli do przodu i wygrali w emocjonującej końcówce po błędzie Filipiaka.

Czwarta partia również była wyrównana. Każdy z zespołów walczył o każdy punkt, nie pozwalając przeciwnej drużynie na odskocznie na kilka punktów. Jednak to Trefl Gdańsk zachował więcej cierpliwości w swojej grze. Mecz zakończył Piotr Nowakowski atakiem ze środka.

Trefl Gdańsk – BKS Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:21)

MVP: Maciej Olenderek

Trefl: Nowakowski (8), Janusz, Niemiec (4), Mijailović (17), Muzaj (19), Schott (14), Olenderek (libero) oraz Kozłowski (1), Jakubiszak (3) i Grzyb (2)
Chemik: Lipiński (11), Margarido (1), Kovacević (5), Szalacha (8), Filipiak (21), Morozau (13), Kowalski (libero) oraz Gryc (6), Lesiuk, Sieńko i Siwicki