Drugie z rzędu trofeum dla ZAKSY

Pierwszy punkt dla kędzierzynian 0:1. Kooy psuje zagrywkę 1:1. Witczak zablokowany przez pojedynczy blok Gierczyńskiego 2:1. As Wiśniewskiego 2:3. Czarnowski bije ze środka 4:4. Przechodzącą piłkę kończy Kubiak i Jastrzębski obejmuje prowadzenie 6:5. Witczak serwuje w aut 8:7 – pierwsza przerwa techniczna. Na tablicy wyników ponownie remis 9:9. Autowy atak Ruciaka 11:9. Pomarańczowi zdobywają oczko blokiem i odskakują ZAKSIE na kolejny punkt 12:9. Łasko zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki 14:10. Możdżonek kończy kontrę 14:12. Nieporozumienie na linii Masny-Czarnowski 15:14. Roztrwonione prowadzenie Jastrzębskiego 15:15. Druga przerwa techniczna 16:15. Kooy wybija piłkę po bloku w aut 17:17. As Kooya 17:19. Bociek przedziera się przez blok 18:20. Łasko myli się w ataku 18:21. Dobrze w kontrze Łasko 20:22. Malinowski zdobywa asa 22:23. Malinowski w siatkę i piłka setowa dla kędzierzynian 22:24. Kooy kończy pierwszego seta 23:25.

Drugi set zaczyna nieudanym serwisem Witczak 1:0. Wiśniewski remisuje 1:1. Pojedynczy blok Czarnowskiego, zablokowany Wiśniewski 3:1. Łasko serwuje asa 5:2. Druga z rzędu punktowa zagrywka kapitana Pomarańczowych 6:2. Ruciak trafia w boisko 6:3. Gacek atak Łaski broni w trybuny 8:3 – pierwsza przerwa techniczna. W taśmę trafia Gierczyński 8:5. Kubiak czujnie na siatce 11:6. Pipe w wykonaniu Ruciaka 11:7. Nieczyste odbicie Kooya, z sytuacyjnej piłki atakował Kubiak 14:8. Przesunięta krótka  w wykonaniu Możdżonka 15:10. Łasko bije po bloku i obie drużyny udają się na drugą przerwę techniczną 16:10. Kubiak i Czarnowski stawiają szczelny blok 17:10. Bociek trafia ze skrzydła w końcową strefę boiska 18:12. Skutecznie po prostej plasuje Kubiak 20:13. Po przekątnej w pomarańczowe pole uderza Łasko 22:15. Dynamiczny atak Łaski i piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla 24:16. Ruciak punktuje w polu serwisowym 24:18. Łasko zamyka drugą odsłonę atakiem z prawego skrzydła 25:18.

Kubiak psuje zagrywkę 0:1. Dobra zagrywka Kooya, Zagumny uderza z przechodzącej 0:2. Wiśniewski przełamuje ręce Czarnowskiego 1:3. Czarnowski za bardzo ściągnął piłkę 1:4 – ZAKSA odskakuje na kolejny punkt. Blok-aut po ataku kapitana Pomarańczowych 2:4. Łasko kończy wymianę atakując obok bloku 3:4. Bociek nie do zatrzymania 3:6. Dobra obrona Kubiaka, Łasko atakuje po bloku w aut 4:7. Możdżonek doprowadza do pierwszej przerwy technicznej 4:8. Kooy uderza po prostej 6:10. Masny rozgrywa do Pajenka 7:11. Wiśniewski nieomylny w ataku 7:13. Zagumny blokuje atak Gierczyńskiego 8:15. Nerwową wymianę kończy atakiem po bloku Łasko 10:15. Jastrzębianie zaczynają odrabiać straty, skutecznie Łasko 11:15. Ruciak po rękach i mamy drugą przerwę techniczną 11:16. Autowy atak Boćka 12:16. Seria punktów dla ZAKSY 12:19. Atak Malinowskiego nie do obrony 13:19. Pajenk blokuje Możdżonka 15:19. Bociek obija blok 16:23. Pierwsza piłka setowa dla Kędzierzyna 17:24. Pajenk psuje serwis 18:25.

Kubiak zablokowany 0:1. W taśmę atakuje Bociek 1:1. Koooy wykorzystuje ręce blokujących 1:2. Łasko nie przedziera się przez blok rywali 1:3. Czarnowski punktuje na środku 3:4. Z drugiej linii mocno atakuje Kubiak 4:5. Kooy nie do zatrzymania 5:8 – pierwsza przerwa techniczna. Tylko jeden punkt dzieli oba zespoły7:8. Kooy oddaje darmowy punkt rywalom 9:10. Łasko po raz kolejny nie kończy ataku 10:13. Na tablicy wyników mamy 12:15. Pewny atak Kooya i mamy drugą przerwę techniczną 12:16. Łasko nie przebija się przez blok 12:18. Wiśniewski w kontrze punktuje ze środka 13:20. Zagumny gra krótką z Wiśniewskim 15:23. Bociek trafia w boisko i piłka setowa na wagę pucharu 16:24. Mecz kończy się autowym serwisem Łaski 17:25.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3  (23:25, 25:18, 18:25, 17:25)
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak i Wojtaszek (l)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Ruciak, Możdżonek i Gacek (l)