FF LM: Złote Eczacibasi

Siatkarki z Turcji wygrały Ligę Mistrzyń pokonując w finale drużynę Joanny Wołosz Yamamay Busto Arsizio 3:0.

Mecz o złoto rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Poljak wygrywa akcję na siatce z Wołosz. Liubuskina z obiegnięcia (5:5). Pierwsza przerwa techniczna dla Yamamay. Chwilę potem na prowadzenie wychodzi Eczacibasi. Długą akcję po bloku Wołosz wygrywają Włoszki (12:15). Czas techniczny i prowadzenie Yamamay (12:16). Turczynki odrabiają straty. Diouf po prostej. Larson zagrywką doprowadza do remisu (17:17). Kilka błędów popełniają zawodniczki Busto Arsizio. Diouf zablokowana. Eczacibasi wygrywa 25:22.

Pierwsza faza pierwszego seta jest bardzo wyrównana (4:4). Minimalnie lepsze na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Eczacibasi. Diouf punktuje z drugiej linii. Tym samym opowiada De La Cruz. Poljak zatrzymana przez Havelkovą (10:10). Czas dla trenera Parisi. Michel przez środek. Yilmaz swoim atakiem sprowadza zespoły na drugą przerwę techniczną (16:13). Coraz więcej błędów popełniają Włoszki. Larson skutecznie ze skrzydła. Perry serwuje asa. Mimo woli walki, drugą partię wygrywa zespół ze Stambułu.

Od problemów z przyjęciem trzecią partie rozpoczynają Włoszki. W przyjęciu nie radzi sobie libero Yamamay. De la Cruz myli się w ataku (4:4). Kuzubasioglu broni zdobywając punkt dla swojego zespołu. Eczacibasi prowadzi na przerwie technicznej. Czas dla trenera Parisi. Po kilku akacjach na tablicy wyników pojawia się wynik (16:15). De la Cruz mocnymi atakami wyprowadza Eczacibasi na prowadzenie.Czas dla Caprary. Piłke meczową kończą Turczynki i to one wygrywają Ligę Mistrzyń.

Podczas meczu finałowego kontuzji doznała Francesca Marcon, która została zniesiona z boiska.

Eczacibasi Vitra Stambuł- Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

Eczacibasi: De la Cruz, Larson-Burbach, Furst, Demir-Guler, Poljak, Karakoyun, Kuzubasioglu (l)

Yamamay: Liubuskina, Marcon, Diouf, Wołosz, Havelkova, Pisani, Leonardi (l)