Kwal. do ME (K): Polki nie do pokonania

Tokarska myli się w ataku 0:1. Kowalińska punktuje z szóstej strefy 1:1. Tokarska bije ze środka 2:2. Blok w wykonaniu Wołosz i Kąkolewskiej 3:2. Dwa błędy po stronie Polek 3:5. Pierwsza przerwa techniczna 5:8. Kaczorowska atakuje po skosie i Polki obejmują prowadzenie 9:8. Czujnie na siatce Tokarska 13:9. Druga przerwa techniczna 16:9. Wołosz zablokowana 17:13. Ze środka punktuje Trushkina 19:14. Piłka setowa dla reprezentacji Polski 24:16 po ataku Kowalińskiej. Smarzek kończy pierwszą odsłonę 25:16.

Ukraina prowadzi już 2:0. Novgorodchenko psuje zagrywkę 1:2. Kowalińska kończy akcję na podwójnym bloku 2:5.  Pierwsza przerwa techniczna 5:8. Kąkolewska atakuje ze środka 6:8. Remis, po 9.  Smarze k nie do zatrzymania na prawym skrzydle 15:13. Ukrainki wpadają w siatkę 17:16. Trushkina i Burbelyuk stawiają punktowy blok 18:19.  Kowalińska atakuje z lewej strony 22:22. Piłka setowa 24:23 – skutecznie Kowalińska. Biało-czerwone triumfują również w drugiej odsłonie 25:23.

Smarzek otwiera trzeciego seta 1:0.  Burbelyuk psuje atak 2:2. Autowy atak w kontrze Skowrońskiej 4:6. Połec z obiegnięcia zdobywa punkt 6:6.  Smarzek punktuje zagrywką 8:6 – pierwsza przerwa techniczna. Smarzek nie do zatrzymania 11:7. Z jednej nogi trafia w boisko Trushkina 12:11. Kąkolewska nie trafia w boisko, biało-czerwone tracą przewagę 13:14. Remis, po 17.  Kodla atakuje nad blokiem 18:19. Dwa  z rzędu punktowe bloki Polek 21:20. Piłka meczowa dla polskiej reprezentacji 24:22 – po bloku wybija piłkę Skowrońska. Autowy atak Ukrainy – 25:22.

Polska – Ukraina 3:0  (25:16,  25:23, 25:22)

Polska: Kąkolewska, Tokarska, Kowalińska, Wołosz, Kaczorowska, Smarzek i Durajczyk (L)

Ukraina: Truszkina, Burbeljuk, Lisienkowa, Nowogrodczenko, Kodola, Lidajewa i Delros (L)