Kwal. do ME (K): Szwajcaria lepsza od Łotwy

Dla Łotwy i Szwajcarii turniej w Bydgoszczy dobiegł końca. W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, Szwajcaria pokonała reprezentację Łotwy 3:0. Łotyszkom nie udało się w tym turnieju zdobyć nawet jednego punktu i w całym turnieju zajmują ostatnią lokatę. Szwajcarki natomiast uplasowały się na trzeciej pozycji, ale awansu nie uzyskały. W pierwszym secie Łotyszki nie pokazały się z dobrej strony, a Szwajcarki wykorzystywały każdą piłkę i powiększały prowadzenie, którego nie dały sobie odebrać – 25:12. W drugiej odsłonie reprezentacja Łotwy miała swój moment i objęła prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, ale szczęście długo nie trwało, a do swojej dobrej gry powróciły Szwajcarki. Wiele emocji przyniosła końcówka, którą Szwajcaria wygrała na przewagi 28:26. Trzeci set był już tylko formalnością, Łotyszki uległy 18:25.

Łotwa – Szwajcaria 0:3 (12:25, 26:28, 18:25)