Kwal. do ME: Polska pokonuje Macedonię bez straty seta

Polacy wywalczyli sobie awans w meczu z Łotwą, a podczas ostatniego dnia turnieju kwalifikacyjnego pokonali Macedonię 3:0.  W pierwszej odsłonie biało-czerwoni od początku narzucali rywalom swój styl gry, a Macedonii ciężko było doprowadzić do remisu i powstrzymać faworytów tego turnieju. Polacy pierwszego seta wygrali dość łatwo – 25:19. W drugiej partii gra macedońskiej reprezentacji nie uległa zmianie. Siatkarze również i w tym secie nie postawili Polsce wysoko poprzeczki i ulegli również do 19. W trzecim secie Macedończycy przejęli inicjatywę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Szybko jednak podopieczni Antigi zabrali się za odrabianie strat i objęli prowadzenie, które udało się im utrzymać do końca – 25:21.

Macedonia – Polska 0:3 (19:25, 19:25 21:25)

Polska: Drzyzga, Bociek, Mika, Winiarski, Kłos, Nowakowski, Zatorski (l)

Macedonia: Gjorgiew N., Gjorgiew G. Milew, Simowski, Nikolow, Gjorgjewski, Mihailow (l)