LE: Porażka biało-czerwonych

Polacy niezbyt udanie rozpoczęli to spotkanie. W pierwszej fazie meczu reprezentacja Czarnogóry prowadziła 9:4. Z każdą kolejna akcją przewaga gości się powiększała. Na nic zdały się ataki Dawida Dryji. Ekipa prowadzona przez Andrzeja Kowala w pierwszym secie przegrała 12:25.

W drugim secie na boisku pojawił się Kędzierski i Bołądź. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili znowu przyjezdni. Chwilę potem, bialo-czerwoni doprowadzili do remisu (9:9). Skuteczne ataki pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie. W końcówce seta Wachnik popisał się asem serwisowym. Górą w tym secie byli Polacy, którzy wygrali 25:21.

Trzecią partię wygrała ekipa z Czarnogóry. Polacy grali falami. Kowal za Wachnika wprowadził na boisko Sławomira Stolca. Niestety, wejście tego zawodnika nic nie zmieniło. Atak z prawego skrzydła skończył Culafić. Czarogórcy wygrali 25:17.

Od mocnego uderzenia czwartą partię rozpoczęli Czarnogórcy (6:1). Biało-czerwoni popełniali błąd za błędem. Na boisko powrócił Przemysław Stępień. Udało się odrobić kilka punktów przewagfi. Strugar popełnił błąd na rozegraniu, a na tablicy wyników pojawił się remis *17:17). Lepsi w tym secie okazali się Polacy, którzy na przewagi wygrali czwartą odsłonę 26:24.

Polacy tie breaka rozpoczęli bardzo słabo. Czarnogórcy prowadzili 4:0. O czas poprosił Andrzej Kowal. Muzaj swoją zagrywką postraszył przeciwników (5:8). Goście przez resztę spotkania utrzymywali przewagę i dzięki temu wygrali seta numer pięć i całe spotkanie.

Polska – Czarnogóra 2:3 (12:25, 25:21, 17:25, 26:24, 10:15)

Polska: Stępień, Wachnik, Muzaj, Filip, Hain, Dryja, Żurek (libero) oraz Bołądź, Kędzierski, Stolc
Czarnogóra: Dabović, G. Cuk, Cacić, B. Cuk, Jecmenica, M. Culafić, Lakcević (libero) oraz Minić Babić, R. Strugar, Vukasinović (libero)