LŚ: Polacy przegrywają z Italią

Travica rozpoczyna mecz od punktowego bloku 1:0. Po chwili na tablicy wyników mamy remis 2:2. Bociek myli się w polu serwisowym 3:4. Kovar atakuje w aut 3:5. Birarelli punktuje kiwką 7:6. Pierwsza przerwa techniczna 7:8. Blok-aut po ataku Boćka 10:11. Mika atakuje po skosie 14:14. Włosi obejmują prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:15. Zaytsev popełnia błąd 19:17. Kovar zagrywa w aut 21:20. Vettori myli się na zagrywce 22:22. Konarski zatrzymany i piłka setowa dla Italii 24:22. Włosi za pierwszym podejściem kończą pierwszego seta 25:22.

Kovar myli się na zagrywce 2:3. As Buszka 3:5. Blokowany Bociek 6:5. Mika atakuje po rękach rywali 7:7. Pierwsza przerwa techniczna 7:8. Zaytsev atakuje po bloku 10:9. Kłos punktuje serwisem 11:11. Parodi myli się w ataku 12:13. Bociek nie do zatrzymania 14:15. Parodi nie trafia w boisko 14:19. Kovar zablokowany 18:23. Piłka setowa dla Polski 19:24. Kovar zagrywa w aut 20:25.

Piano na rozpoczęcie trzeciej odsłony zdobywa asa 1:0. Bociek trafia w boisko 2:3. Zaytsev przełamuje polski blok 6:5. Polacy doprowadzają do pierwszej przerwy technicznej 7:8. Autowa zagrywka Kłosa 10:10. Zaytsev skutecznie w kontrze 15:12. Parodi radzi sobie z potrójnym blokiem 18:16. Mika bije z drugiej linii 20:20. Włosi w górze mają piłkę setową 24:22. Birarelli kończy trzecią odsłonę 25:23.

Bociek w kontrze nie do zablokowania 0:1. Kłos punktuje zagrywką 2:4. Buszek atakuje w antenkę 5:4. Buszek zdobywa asa 6:7. Lanza na skrzydle nie do zatrzymania 9:9. Birarelli uruchomiony na środku 15:12. Polacy zdobywają oczko blokiem 17:15. Mika zablokowany 19:17. Zaytsev bije po rękach rywali 22:19. Piłka meczowa dla Italii 24:19. Mecz kończy Zaytsev 25:20.

Włochy – Polska 3:1 (25:22, 20:25, 25:23, 25:20)

Składy:

Włochy: Travica, Zaytsev, Kovar, Piano, Birarelli, Parodi, Rossini (L) oraz Vettori, Lanza, Randazzo

Polska: Buszek, Mika, Drzyzga, Kłos, Wrona, Bociek, Zatorski (L) oraz Konarski, Żygadło, Ruciak, Nowakowski