LŚ: Iran pokonany po raz drugi

Na samym początku spotkania Parodi punktuje zagrywką 1:0.  Kovar zdobywa oczko blokiem 4:2. Pierwsza przerwa techniczna 8:5.  Gholami serwuje asa 12:11. Remis, po 14. Druga przerwa techniczna 16:14 – punktuje Zaytsev. Piano blokuje 20:18. Piłka setowa dla Irańczyków 23:24. Tym razem górą Włosi 25:24.  Potrójny blok Italii kończy pierwszą odsłonę 27:25.

Wyrównany początek drugiej odsłony 1:1. Parodi radzi sobie w ataku 5:4. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:6. Mousavi myli się w ataku 14:9. Reprezentacja Włoch na drugiej przerwie prowadzi 16:10. Z przechodzącej atakuje Birarelli 17:0. Ghafour atakuje bezpośrednio w aut 21:12.  Piłka setowa 24:18. Zaytsev nie do zatrzymania 25:18.

Zaytesv nieomylny w ataku 2:1.  Mahmoudi bije po bloku 3:3. Parodi zablokowany 6:7. Pierwsza przerwa techniczna tym razem lepsi Irańczycy 7:8. Birarelli sprawia zagrywką problemy przeciwnikom 10:10. Nieudana zagrywka Travicy 14:12. Kovar serwuje i obie drużyny schodzą na drugą przerwę 16:12. Ebadipour nie to zatrzymania w tej akcji 18:14.  Punkt z zagrywki zdobywa Zaytsev 22:18. Kovar kończy trzeciego seta 25:22.

Włochy – Iran 3:0 (27:25,  25:18, 25:22)

Składy:
Włochy: Kovar, Parodi, Zaytsev, Travica, Piano, Birarelli i , Rossini (L) oraz Vettori, Lanza, Buti
Iran: Mahmoudi, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi, Gholami, Ebadipour i , Alizadeh (L), oraz Faezi, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi