LŚ: Brazylia górą w Bolonii

Lucas zdobywa pierwszy punkt 0:1 – atak ze środka. Bruno serwuje asa 0:2. Za drugim podejściem na skrzydle kończy akcję Zaytsev 1:2. Wallace bije po bloku w aut 3:6. Pierwsza przerwa techniczna 4:8. Lucarelli przełamuje włoski blok 5:9. Zbyt dużo błędów po stronie Italii – Kovar atakuje w siatkę 6:12.  Sidao punktuje ze środka i obie drużyny udają się na drugą przerwę techniczną 10:16. Pipe w wykonaniu Murilo 11:17. Blok rywali obija Zaytsev 13:19. Mocna zagrywka Bruno, z przechodzącej bije Murilo 13:22. Piłka setowa dla reprezentacji Brazylii 16:24. Lucarelli kończy pierwszą odsłonę 16:25.

Brazylijczycy w drugim secie prowadzą już 0:2. Zaytsev doprowadza do remisu 3:3. Piano atakuje ze środka 5:4. Kovar obija blok i mamy pierwszą przerwę techniczną 8:6. Sidao uruchomiony na środku zdobywa punkt 9:8. W kontrze nie do zatrzymania Wallace 10:9. Brazylijczycy niwelują straty 11:11. Wallace zatrzymany przez Zaytseva 14:11. Druga przerwa techniczna 16:13. As Birarelliego, zdezorientowani Brazylijczycy 18:14.  Kovar atakuje z drugiej linii 22:18. Piłka setowa dla Italii 24:19. Broni się jeszcze Brazylia 24:20.  Wallace blokuje Parodiego 24:21. Drugiego seta kończy na lewym skrzydle Parodi 25:21.

Zerwany atak Włochów 0:1. Zaytsev nie do zablokowania 1:2. Kiwa Wallace 1:3. Brazylia prowadzi już 7:4. Punktuje Murilo i mamy pierwszą przerwę techniczną 4:8. Zaytsev obija brazylijski blok 6:9. Sidao dotyka siatki 9:12. Po przekątnej wybrał się Wallace 11:15. Wallace doprowadza do drugiej przerwy technicznej 12:16. Zaciętą wymianę Lucarelli kończy atakiem bez bloku w aut 14:17. Kovar wybija piłkę po bloku 16:19. Długą akcję zakończył Sidao 17:23. Piłka setowa dla Brazylii 17:24. Przyjezdni wygrywają 25:19 – Zaytsev zagrywa w siatkę.

Po przekątnej uderza Parodi 2:1. Lucas doprowadza do remisu 2:2. Po ciasnym skosie Wallace trafia w boisko 3:3. Po raz drugi skuteczny na środku Sidao 4:5. Brazylijczycy przy próbie bloku dotykają górnej taśmy 6:7. Kovar bije po bloku 7:7. Wallace skuteczny na skrzydle 11:12. Włosi na drugiej przerwie technicznej przegrywają z Brazylią 14:16. Dobrze Italia w obronie, Zaytsev przełamuje potrójny blok 16:16. Wallace wykorzystuje piłkę przechodzącą, źle przyjmuje Parodi 17:19. Birarelli nie radzi sobie z blokiem Sidao 18:21. Parodi nie przyjmuje zagrywki 18:22. Piłka meczowa dla Brazylii 19:24. Zaytsev zatrzymany przez potrójny blok 19:25.

Włochy – Brazylia 1:3 (16:25, 25:21, 19:25, 19:25)

Włochy: Travica, Parodi, Birarelli,Kovar, Zaytsev, Piano i Rossini (L)
Brazylia: Bruno, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas i Mario (L)