LŚ: Polacy wygrywają z Iranem

W Gdańsku, Polacy pokonali w czterech setach Iran

Spotkanie rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki (2:2). Przez środek uderza Nowakowski. Wlazły atakuje w taśmę. Gra toczy się dalej. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być Irańczycy, którzy prowadzą (8:6). Po przerwie Iran zwiększa swoją przewagę (7:11). Wlazły omija blok rywali. Irańczycy punktują ze środka. Ghafour ze skrzydła (10:13). Wlazły w aut. Antiga prosi o czas. Za Mikę pojawia się Buszek. Nowakowski z przechodzącej (11:15). Na drugiej przerwie technicznej prowadzi ekipa z Iranu (11:16). Winiarski atakuje w aut. O drugi czas prosi Antiga. Polacy przegrywają (12:18). Kłos wygrywa walkę na siatce. W aut zagrywa Drzyzga. Skuteczny atak Wlazłego (15:21). O czas prosi trener Iranu. Wlazły zagrywa w aut. Pierwszą partię wygrywa reprezentacja Iranu (17:25).

Wlazły od nieudanej zagrywki rozpoczyna drugiego seta. Na tablicy wyników pojawia się wynik (2:4) dla Iranu. Kontra Iranu ląduje w aucie. As serwisowy Winiarskiego (6:6). Z lewego ataku skutecznie uderza Rafał Buszek. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Iran (7:8). Sayed psuje serwis. Gholami atakuje przez środek. Ghafour atakuje w antenkę. Ponowny błąd Irańczyków. Polacy na prowadzeniu (11:10). Gra toczy się dalej. Ghaemi ze skrzydła (14:14). Zatorski nie przyjmuje zagrywki. Druga przerwa techniczna i prowadzenie Iranu (15:16). Buszek zablokowany. Nowakowski punktuje ze środka.W antenkę atakuje irański zawodnik (19:19). Pojedynczy blok Kłosa. Długą akcję wygrywają biało-czerwoni (21:19). Irańczycy psują zagrywkę. Polacy odpowiadają tym samym (23:23). Czas dla reprezentacji gości. Wlazły psuje zagrywkę (24:24).Nowakowski z krótkiej (25:24). Blok Konarskiego. Polacy wygrywają drugiego seta (26:24).

Trzeci set rozpoczyna się od prowadzenia Polaków (2:1). Kolejny atak Winiarskiego, tym razem po prostej (3:1). Irańczycy atakują ze skrzydła. Winiarski po taśmie w aut. Buszek obija ręce rywali. Polacy na pierwszej przerwie technicznej prowadzą (8:6). Kolejny punkt dla reprezentacji Polski. Czas dla Slobodana Kovaca. Polacy powiększają przewagę (12:6). Ghafour punktuje. Drzyzga psuje zagrywkę (15:11). Winiarski po skosie. Wlazły atakuje w aut. As serwisowy Iranu. Druga przerwa techniczna, prowadzenie ekipy Stephana Antigii (16:13). Z drugiej linii atakuje Michał Winiarski. Na tablicy wyników pojawia się wynik (20:17). Kłos kończy z krótkiej. Gra toczy się dalej. W końcówce lepsi okazują się biało-czerwoni (25:23).

Czwarta partia rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być Polacy (8:5). Po przerwie gra toczy się dalej. Biało-czerwoni powiększają swoją przewagę (12:7). Buszek obija blok Irańczyków (12:7). Nowakowski nie sięgnął przesuniętej krótkiej, punkt dla przyjezdnych (13:8). Błąd przełożenia rąk nad siatką po stronie Iranu. Czas dla Antigii. Nieczyste odbicie po stronie przyjezdnych. Ghafour atakuje w dziewiąty metr boiska. Winiarski przedziera się przez blok rywali. Druga przerwa techniczna (16:11). Wlazły blokowany. Przez środek Nowakowski (20:17). Wlazły schodzi z boiska. Zastępuje go Konarski. Na rozegraniu pojawia się również Żygadło w miejsce Fabiana Drzyzgi. Buszek kończy atak. Czas dla Iranu. Przyjezdni psują zagrywkę. Seyed z krótkiej (24:22). Iran punktuje. Czas dla trenera biało-czerwonych. Irańczycy zagrywają w aut. Polacy wygrywają czwartą partię i całe spotkanie 3:1.

Polska Iran 3:1 (17:25, 26:24, 25:23, 25:23)

Składy drużyn:
Polska: Drzyzga, Kłos, Mika, Nowakowski, Winiarski, Wlazły, Zatorski (libero), Ignaczak (libero)
Iran: Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi Eraghi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Zarif Ahangaran (libero)