ME: Komplet zwycięstw Polaków przed fazą pucharową

Reprezentacja Polski ostatni mecz fazy grupowej mistrzostw Europy rozegrała z reprezentacją Czarnogóry. Faworytem, niezmiennie byli Polacy, którzy mają na koncie komplet zwycięstw i awans do 1/8 finału turnieju zapewnili sobie z pozycji lidera grupowej tabeli.

Polacy zgodnie z planem rozpoczęli mecz, prezentując dobrą grę w ataku, dobrze grali blokiem, serwował również mocną zagrywką. Od początku do końca utrzymywali przewagę punktową i pewnie wygrali seta.

Podobnie wyglądał set drugi. Polacy dobrze grali na siatce, profity przynosiła również zagrywka, a do tego Czarnogóra oddawała punkty po błędach własnych, czym podcinała sobie skrzydła. Biało-czerwoni zdominowali rywali.

Trener Nikola Grbić zaczął systematycznie wprowadzać zmiany zawodników na boisku, aby każdy miał szansę “poczuć boisko”. Widać było, że nasi rodacy grają na luzie, próbowali nie codziennych zagrań, a mimo to mieli zdecydowanie wysokie prowadzenie. Po stronie Czarnogóry zmieniony został Milic, który po dwóch setach z Polską, symbolicznie zakończył reprezentacyjną karierę. Czarnogóra wraz z ostatnim meczem grupowym zakończyła udział w ME. Biało-czerwoni wyszli z kompletem punktów z grupy.

Polski team przeniesie się teraz do Włoch, do Bari, gdzie rozegrania zostanie kolejna faza turnieju. Fazę pucharową mistrzostw, 1/8 finału rozpoczniemy od spotkania z Belgami.

Polska – Czarnogóra 3:0 (25:14, 25:11, 25:12)

Polska: Kaczmarek, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Huber, Zatorski (l) oraz Leon, Popiwczak (l), Fornal, Bednorz, Kłos
Czarnogóra: Minic, Babic,  Bojic,  Delic,  Milic,  Dubak, Rovcanin (l) oraz Djurovic