Memoriał Gołasia: Zwycięstwo Lubina

W Murowanej Goślinie rozpoczął się X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. W pierwszym spotkaniu siatkarze z Lubina pewnie pokonali ekipę z Bydgoszczy.

Początek wyrównany. Kadziewicz pewnie ze środka – 3:2. Nally zagrywa w aut – 4:3. Gromadowski uderza z prawego skrzydła – 5:3. Nally kończy z lewego skrzydła , a zaraz po tym bydgoszczanie postawiają skuteczny blok – po 5. Nieudana kiwka po stronie siatkarzy Transferu – 7:6. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze z Lubina prowadzili 8:6. Blok rywala obija Trommel – 9:7. O czas poprosił trener Bydgoszczy. Potrójny blok bydgoszczan – 10:8. Michalski ze środka – 11:8.  Duff psuje zagrywkę – 14:11. Błąd dotknięcia siatki po stronie siatkarzy z Lubina – 17:15. Ze środka pewnie Duff – 18:16. Tym samym odpowiada Kadziewicz – 19:16. Tym razem błąd dotknięcia siatki po stronie bydgoszczan – 21:18. Gromadowski obija blok rywala – 23:21. Przy stanie 24:21 o czas poprosił Heynen. Michalski myli się w ataku – 24:22. Blok bydgoszczan – 24:23. O czas poprosił trener siatkarzy z Lubina. Długa akcja, którą ostatecznie zwyciężają bydgoszczanie i remis – po 24. Seta zwyciężają siatkarze z Lubina – 26:24.

Borovnjak myli się na ataku – 1:1. Pojedynczy blok Borovnjak – 4:2. Gromadowski psuje zagrywkę. Blok bydgoszczan – 5:4. Gromadowski zablokowany na prawym skrzydle – po 6. Michalski psuje zagrywkę – 9:10.  Trommel przedziera się przez blok rywala – po 10. Udana kontra siatkarzy z Lubina. Skuteczny blok i o czas poprosił trener Heynen – 13:10. Gromadowski nie myli się na prawym skrzydle – 14:10. Na drugiej przerwie technicznej trzy ‘oczka’ przewagi mieli siatkarze z Lubina. Kadziewicz psuje zagrywkę – 16:14. Ze środka pewnie Nowakowski – 17:16. Gromadowski również nie myli się w ataku – 18:16. Czas dla trenera Transferu – 20:16. Duff kończy ze środka – 20:18. Z przechodzącej kończy Borovnjak – 24:19. Siatkarze z Lubina zwyciężają 25:20 i w całym meczu 2:0.

Od czterech punktów przewagi rozpoczynają siatkarze ekipy Cuprum. O czas poprosił Heynen. Wiese pewnie na prawym skrzydle – 4:1. Podwójny skuteczny blok siatkarzy z Lubina- 6:1. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:4. Borovnjak pewnie ze środka – 10:5. Trommel obija blok rywala – 13:7.  W kolejnej akcji myli się. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą 16:11. Blok bydgoszczan – 16:13. O czas poprosił Cretu. Duff ze środka – 17:15. Końcówka zacięta. Blok ekipy z Lubina – 22:21. Zwyciężają siatkarze z Lubina 25:22 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania: Marcel Gromadowski

Cuprum Lubin – Transfer Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:20, 25:22) + dodatkowy set 21:25

Lublin: Łomacz, Kadziewicz, Gromadowski, Rusek (l) , Michalski, Borovnjak, Trommel,

Bydgoszcz:  Marshall, Bonisławski(l), Nowakowski, Wolański, Nally, Wiese, Duff oraz Waliński, Cupkovic