Memoriał Gołasia: Tie-break dla LOTOS-u

W Murowanej Goślinie rozpoczął się X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. W drugim spotkaniu po tie-breaku zwycięża ekipa z Gdańska i jutro zagra w finale.

Blok częstochowian – 3:1. Pewnie z prawego skrzydła Troy. Janeczek również kończy na prawym skrzydle – 5:3. Skuteczna kiwka siatkarzy z Częstochowy – po 7. Mika pewnie na lewym skrzydle – 7:8. Cztery odbicia po stronie Częstochowy – 8:10. Mika zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 8:11. Bąkiewicz szczęśliwie kończy na lewym skrzydle – 10:12. Ze środka Przybyła – 12:15. Podwójny skuteczny blok Grzyb-Mika i na drugiej przerwie technicznej siatkarze Trefla prowadzili 12:16. Po przerwie kolejny skuteczny blok gdańszczan – 12:17. Troy myli się w ataku – 14:17. W kolejnej próbie jego kolega Mika już się nie myli – 14:18. Autowy atak częstochowian i zwiększa się przewaga siatkarzy z Gdańska – 15:22. Zwyciężają bardzo pewnie 17:25, obejmując w całym spotkaniu prowadzenie 0:1.

Potrójny blok siatkarzy Trefla – 1:2. Gawryszewski ze środka – 2:3. Marcyniak nie trafia w boisko – 2:4. Błąd dotknięcia siatki po stronie częstochowian – 3:7. Bąkiewicz kończy atak, zdobywając punkt dla swojej drużyny – 5:7. Udana kontra siatkarzy spod Jasnej Góry – 6:7. Na pierwszej przerwie technicznej dwa punkty przewagi mieli siatkarze z Gdańska. Bąkiewicz atakuje po prostej, omijając blok rywala – po 8. Janeczek obija pojedynczy blok Wiki – 9:8. Kolejna udana kontra częstochowian – 11:9. Przybyła zagrywa w aut – 13:12. Wika pewnie na lewym ataku – 14:13. Bąkiewicz myli się na zagrywce – 18:17. Częstochowianie popełniają błąd dotknięcia siatki – 18:18. Czas dla Częstochowy. Stolc pewnie kończy swój atak – po 19. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Angel de Amo. O czas dla swojej drużyny poprosił Anastasi. W kolejnej próbie myli się – 21:20.  Wika skutecznie plasuje w środek boiska rywala – 22:21. W kolejnej próbie myli się, posyłając piłkę w aut – 23:21. Udana kontra Bąkiewicza – 24:21. Blok gdańszczan – 24:22. I kolejny blok – 24:23. Częstochowianie wygrywają 25:23 i w całym meczu 1:1.

Przybyła zagrywa w aut – 2:2.  Skuteczny atak Troy’a – 2:3. Blok siatkarzy z Gdańska – 2:4. Stolc psuje zagrywkę – 3:4. Gawryszewski pewnie atakuje ze środka – 3:5. Bąkiewicz atakuje z lewego skrzydła – 5:7. Wika psuje zagrywkę – 6:9. Przy stanie 6:12 czas dla częstochowian. Stolc atakuje w aut – 8:13. Gawryszewski nie myli się na środku – 9:14. Kolejny błąd po stronie częstochowian i na drugiej przerwie technicznej tracą siedem “oczek”. Stolc pewnie na prawym skrzydle – 10:17. Marcyniak przedziera się przez blok rywala – 12:18. Czas dla częstochowian przy stanie – 15:22. M’Baye psuje zagrywkę – 16:22. Pewnie z lewego skrzydła atakuje Stolc – 16:23. Blok częstochowian – 18:23. Ekipa z Gdańska wygrywa 18:25 i w całym meczu prowadzi 1:2.

Gawryszewski skutecznie ze środka – 0:1. Janeczek obija blok rywala – po 1. Angel de Amo zagrywa w aut – 2:3. Szymura atakuje na prawym skrzydle – 2:4. Schulz obija blok rywala – 4:5. Po chwili myli się na zagrywce – po 5. Podwójny blok częstochowian – 6:5. Pojedynczy blok Wiki – 7:7. Bąkiewicz w pewnym ataku – 8:7. Blok częstochowian – 9:7. Janeczek atakuje w antenkę – 9:8. Skuteczna kontra częstochowian – 14:12.  M’Baye ze środka – 15:14. Na drugiej przerwie technicznej dwa oczka dla  Częstochowy. Dobry fragment gry częstochowian. Przy stanie 19:15 o czas prosi Anastasi. Kolejna kontra siatkarzy spod Jasnej Góry – 20:16. Kolejny czas dla Trefla – 22:17. Remis w meczu po wygranej czwartej partii przez częstochowian – 25:18.

Błąd podwójnego odbicia zawodnika z Częstochowy  – 1:2. Szymura zagrywa w aut  – 3:4. Potrójny blok częstochowian – po 4. Przy zmianie stron dwa punkty przewagi dla LOTOS-u. Troy atakuje w aut – 9:10. Zacięta końcówka. Ostatecznie w walce na przewagi  zwyciężają siatkarze z Gdańska i to oni jutro zmierzą się w finale z ekipą z Lubina.

MVP spotkania: Bartosz Gawryszewski

AZS Częstochowa – LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (17:25; 25:23,18:25, 25:18, 18:20)

Częstochowa: Bąkiewicz, Przybyła, Buczek, Janeczek, Marcyniak, Angel de Amo, Stańczak (l) oraz Macyra, Napiórkowski, Szymura

Gdańsk: Mika, Gawryszewski, Falaschi, Grzyb, Gacek (l), Troy, Stolc oraz Stępień, M’Baye, Schulz