MŚ gr D: Sensacja w Krakowie!

W trzecim meczu rozgrywanym w Kraków Arenie reprezentacja Włoch przegrała z Portoryko 1:3.

W pierwszym secie górą byli Włosi. Ekipa prowadzona przez Mauro Berruto pokazała się z dobrej strony, wygrywając pierwszą partię do 19. W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt. Kovar zagrywa w siatkę i Portoryko prowadzi na drugiej przerwie technicznej (16:15). Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się remis po 17. Gra toczy się dalej. Torres skutecznie po przekątnej. Błąd popełnia Travica, a Zaytsev atakuje po prostej na pojedynczym bloku. WRoman popisuje się blokiem. Torres wybija piłkę po bloku. Portoryko wygrywa drugiego seta (25:19). Trzeciego seta rozpoczyna Zaytsev. Rivera wygrywa walkę na siatce. Lepsi na pierwszej przerwie technicznej Portorykańczycy (8:6). Kovar popełnia błędy. Czas dla Berruto. Portoryko prowadzi (13:10). Za Kovara pojawia się Parodi. Na drugiej przerwie technicznej prowadzi Portoryko. Lanza serwuje w trybuny. Anzazi z krótkiej. Na tablicy wyników (22:19). Parodi serwuje w aut. Portoryko wygrywa (25:23). Czwarta partia podobnie jak pozostałe rozpoczyna się od zacietej gry po obu stronach siatki. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsi Portorykańczycy (8:7). Gra toczy się dalej. Vettori pojawia się na boisku. Chwilę potem Roman wyrównuje (12:12). Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Włosi. Rivera po przekątnej (17:18). O czas prosi trener Berruto. Czwartą partię wygrywają Portorykańczycy!

Portoryko- Włochy 3:1 (19:25, 25:19, 25:23, 25:22)

Składy:

Portoryko: Goas, Rivera Jose, Torres, Muniz, Rivera Jackson, Roman, Del Valle (libero) oraz Ortiz
Włochy: Baranowicz, Lanza, Piano, Zaytsev, Kovar, Anzani, Rossini (libero) oraz Vettori, Travica, Parodi, Birarelli