MŚ gr. F: Porażka Bułgarów

W Hali Stulecia we Wrocławiu reprezentacja Bułgarii przegrała z Kubą 0:3. Bułgarzy z nowym szkoleniowcem na czele na polskim mundialu zawodzą. Początek spotkania zdecydowanie należał do Bułgarów, którzy prowadzili 4:1. Chwilę potem Kubańczycy włączyli się do gry. Odrzucająca od siatki zagrywka siała w bułgarskim obozie sporo kłopotów. Ostatecznie seta zzakończył Osmany Uriarte. W drugim secie od samego początku po stronie Bułgarów pojawił się Tsvetan Sokolo. Na nic to się zdało. Lepsi w tej partii okazali się Kubańczycy, którzy wygrali do 18. Po dziesięciu minutach przerwy, w trzecim secie toczyła się wyrównana gra. W pewnej chwili na prowadzenie wyszli Bułgarzy po skutecznych zbiciach Sokolova. Chwilę potem Kuba doprowadziła do remisu. W efekcie nerwową końcówkę wygrali Kubańczycy.

Kuba – Bułgaria 3:0 (25:23, 25:18, 30:28)

Składy:

Kuba: Jimenez, Macias, Mesa, Chapman, Uriarte, Osoria, Gutierrez (libero) oraz Romero, Gavilan, Fiel, Cepeda.
Bułgaria: Zhekov, Milushev, Penchev, Skrimov, Todorov, Gotsev, Salparov (libero) oraz Aleksiev, Gradinarov, Dimitrov, Sokolov.