MŚ gr. F: Chiny pokonują Finlandię

Zarówno Chińczycy jak i Finowie nie mają już szans na grę w najlepszej szóstce turnieju. Po wielkim pięciosetowym boju lepsi okazali się Chińczycy, którzy wygrali 3:2. Początek spotkania należał do Suomi, którzy wspierani przez liczne grono kibiców utrzymywał skuteczną grę przez cały set. W drugiej partii Chińczycy zaczęli dominować. Finowie grali bardzo nierówno. Nie potrafili wyprowadzić ataku. Reprezentacja Chin odskoczyła rywalowi. Finowie próbowali dorównać. Na nic to się zdało. Lepsi w drugim secie okazali się podopieczni trenera Xie Guochena. Trzeci set także należał do Chin. Siatkarze ze Skandynawii gonili rywali świadczy o tym wynik (18:19). W końcówce seta znów dominowali siatkarze zza Muru Chińskiego. Dopiero w czwartym secie Suomi się przebudzili. Wychodząc na prowadzenie (6:2) pokazali ekipie z Chin, że potrafią grac w siatkówkę. Set zakończył się wygraną Finlandii 25:20. O losach spotkania zadecydował tie break. Tutaj walka już była zacięta. Nikt nie odpuszczał. Minimalnie lepsi okazali się być Chińczycy, którzy wygrali 16:14.

Finlandia – Chiny 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 14:16)

Finlandia: Tervaportti, Kunnari, Mi. Oivanen, Ma. Oivanen, Ojansivu, Lehtonen, Kerminen (libero) oraz Esko, Siltala, Seppanen, Shumov
Chiny: Yuan, Zhong, Jaio, Geng, Xu, Ji, Ren (libero) oraz Cui, Kou, Li