PL: 6 kolejka z niespodziankami

Pierwsze zwycięstwo beniaminka… Siatkówka jak zwykle nieprzewidywalna.

Kolejkę rozpoczął mecz w Bełchatowie, gdzie przyjezdni z Lubina nie mieli za wiele do powiedzenia. Końcówki wszystkich setów należały do Wlazłego i spółki.

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:22, 26:24)

MVP: Mariusz Wlazły

PGE Skra: Lisinac (8), Wlazły (23), Bednorz (9), Czarnowski (6), Ebadipour (7), Łomacz (2), Piechocki (L) oraz Kłos (3), Penchev (3), Romać, Milczarek (L)

Cuprum: Kaczmarek (16), Pupart (8), Michalski (4), Taht (6), Masny (3), Hain (3), Kryś (L) oraz Terzić (1), Patucha (1)

*****

Kędzierzyn nie zwalnia, a pokonując Radom bez straty seta, objął pozycję lidera. Jedynie końcówka trzeciego seta była emocjonująca. Jednak i tym razem mistrz Polski nie dał sobie wydrzeć seta.

ZAKSA Kędzieryn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:20, 30:28)

MVP: Paweł Zatorski

ZAKSA: Toniutti (3), Buszek (9), Wiśniewski (9), Bieniek (5), Torres (10), Deroo (18), Zatorski (L) oraz Jungiewicz
Cerrad: Teryomenko (4), Ostrowski (2), Żaliński (15), Filip (3), Droszyński (1), Fornal (10), Watten (L) oraz Ziobrowski (7), Rybicki, Huber (1), Kwasowski (1)

*****

Kielczanie znowu walczyli, ale zabrakło skuteczności. Co prawda nie oddali punktów bez walki, jednak doświadczenie ONICO i chłodna głowa przełożyły się na zwycięstw w trzech setach.

Dafi Społem Kielce – ONICO Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)

MVP: Sebastian Warda

Dafi Społem: Stępień, Wachnik (13), Nalobin (2), Pawliński (10), Łapszyński (16), Morozau (7), Czunkiewicz (l) oraz Biniek, Schamlewski (2), Superlak

ONICO: Kwolek (9), Brizard (5), Wrona (7), Warda (8), Gjorgiev (14), Włodarczyk (9), Wojtaszek (l) oraz Samica, Sharon

*****

Mecz długi, pełen zwrotów akcji odbył się w Zawierciu, gdzie po kiepskim początku, gospodarze zdołali wrócić do gry. Niebezpiecznie kończył się też czwarty set, który ostatecznie zwyciężyli siatkarze Aluronu. Tie-brak był zacięty i pełen emocji. Beniaminek po długim i trudnym meczu odnotował pierwsze zwycięstwo i to na Indykpolu, który był zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 23:25, 25:18, 26:24, 16:14)

MVP: Grzegorz Pająk

Aluron Virtu: De Leon (16), Bociek (23), Smith (9), Pająk (7), Patak (20), Swodczyk (11), Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Kaczorowski (2), Zajder, Żuk

Indykpol AZS: Woicki, Hadrava (32), Kochanowski (16), Andriga (16), Zniszczoł (5), Rousseaux (2), Żurek (libero) oraz Scheerhoorn (4), Buchowski (3), Pliński (5), Makowski

*****

Więcej o meczu TUTAJ

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 8:15)